Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi iptal oldu!

0
11

Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi iptal oldu. İşte Akademisyen vekillerin düzenlenmesi hakkında detaylı bilgiler.

Akademisyen vekillerin çifte maaş düzenlemesi

Tasarının maddelerinin görüşülmesinin ardından yapılan oylamada tasarı kabul edilerek, yasalaştı. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı sayısı 5’ten 7’ye çıkarılacak. Rehberlik ve Denetim Başkanlığı “Teftiş Kurulu Başkanlığı”, Hukuk Müşavirliği ise “Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü” şeklinde teşkilatlandırılacak.

Aday çırak, çırak, kalfa, ustalar, genel ve mesleki eğitimlerini verme görevi, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden alınıp, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne verilecek.

Özel öğretim kurumlarında olduğu gibi öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse Bakanlıkça kapatılabilecek. Bakanlık bu yetkisini valiliklere devredebilecek.

Teftiş Kurulu Başkanlığı, bakan veya bakanın yetkili kılması üzerine müsteşarın emri veya onayıyla bakan adına verilen görevleri yapacak.

Rehberlik ve Denetim Başkanlığı’na verilen görevlerin yerine getirilmesi amacıyla, il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde bulunan Maarif Müfettişleri Başkanlığı kaldırılıyor. Teftiş Kurulu Başkanlığı, başkan, başkanlık birimlerinde ve çalışma merkezlerinde görevli bakanlık maarif müfettişi ve müfettiş yardımcılarından oluşacak.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz