ALES Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı ÖSYM 2016

0
39

ALES giriş yerleri sorgulama ekranı için aşağıda ÖSYM bağlantılı adres paylaşılmıştır. İşte ALES giriş yerleri sorgulama 2016 hakkında detaylı bilgiler.

ALES Giriş Yerleri Sorgulama

ALES sınav yerleri için beklenen açıklama sonunda geldi. 2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na girecek olan adaylar, ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden ALES sınav yerlerini öğrenip, sınav giriş belgelerini edinebiliyorlar. Peki, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ertelenen sınava girerken gerekli belgeler neler? İşte, ALES giriş belgesi sorgulama ekranı ve sınav hakkında detaylı bilgi!

ALES Giriş Yerleri Sorgulama Ekranı ÖSYM İçin Tıklayınız

ALES sonbahar dönemi sınavları için geri sayım başladı. Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra yüksek eğitimlerini devam etmek isteyen adayların başvurduğu ALES sınav giriş belgesi erişime açıldı. 2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na girecek olan adaylar, ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden ALES sınav yerlerini öğrenebiliyorlar. Peki, sınav kaç saat sürecek ve sınava giriş için gerekli belgeler neler? İşte, ALES sınav giriş belgesini alabilmek için yapmanız gerekenler ve daha fazlası!

Lisansüstü eğitim yapmak isteyenlerin merakla beklediği ALES sınavına kısa bir süre kaldı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ÖSYM’nin sınav takvimi yeniden güncellenmiş, ALES sınav tarihi ertelenmişti. Peki, ALES sınavı ne zaman? Darbe sebebiyle ertelenen sınav kaç saat sürecek? Ales sınav giriş belgelerine nasıl ulaşılacak?

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz