Amazon, Fiat araba satışı yapacak

0
8

Amazon, Fiat araba satışına başlıyor. Bu sayede artık kapınızın önüne bir Fiat arabası getirtebilirsiniz. Şimdilik İtalya ile sınırlı olduğunu hatırlatalım.

Amazon internet üzerinden pek çok farklı ürünleri satın alınmasını ve kargo yoluyla evinize kadar teslim edilmesini sağlarken otomobil satışında da önemli bir işbirliğine gitmeye hazırlanıyor.

Şimdilik İtalya ile sınırlı

Otomobil satışlarının başlangıçta sadece İtalya ile sınırlı olacağı belirtiliyor. Amazon servisi üzerinden İtalyanlar artık yeni araçlar satın alabilecek. Fiat Chrysler’in 3 farklı modeli online satışlarda kişiler mağaza fiyatının oldukça altındaki bir etiket fiyatına yeni otomobilleri satın alabilecek.

%33 gibi bir ucuzluktan söz ediyoruz

Kişilerin otomobil satın aldıktan sonra en yakın Fiat bayisine giderek evrakları teslim etmesi gerekecek. Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından iki hafta gibi bir süre içerisinde araç özel bir şekilde müşterilere teslim edilecek. Mağaza fiyatının yüzde 33 oranında ucuz satın alınacak araçlara ilginin büyük olması bekleniyor. İnternet üzerinden satılacak olan araç modelleri şu şekilde; Fiat 500, 500L, Panda.

Bu 3 model dışında şimdilik herhangi bir satış yapılmayacak fakat otomobil satışlarına ilgi gösterilmesi durumunda ve Amazon’un yüksek satış rakamlarına ulaşması halinde farklı markalarla ve farklı ülkelerde satışların yapılması bekleniyor. Bu açıdan Amazon tarafından yapılan çalışma bir ilk olması yanı sıra önemli bir deney olarak da görünüyor. Kişilerin ucuz fiyatlar nedeniyle internet üzerinden satın alma işlemlerinin kolay olması da mümkün görünüyor. Bu bakımdan Amazon’un nasıl bir satış istatistiği yakalanacağını gelecek günlerde paylaşacağımızdan şüpheniz olmasın. Biz de merak içerisindeyiz…

Konu ile ilgili fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın 🙂

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz