Apple, ABD’ye taşınma haberleri

0
6

ABD başkanlık seçimleri ile ilgili yapılan açıklamalarda geçen Donald Trump’ın büyük şirketleri ABD’ye taşıma haberleri netlik kazanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri özellikle sınırları içerisinde üretim yapmayan firmaların ülkeye taşınması için ikna etmeye çalışıyor. Özellikle seçim öncesinde Donald Trump tarafından yapılan söylemlerde Amerika’nın en önemli üreticilerinin Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde üretimlerini yapması amacıyla gerekli kolaylıklar yapılacak ve böylece Apple gibi büyük firmaların da Amerika Birleşik Devletleri’ne geri kazandırılacağı vaat edilmişti. Seçim öncesinde verilen bu vaatlerin ardından gözler şimdiden markalara çevrilmiş durumda. Konu ile ilgili ilk açıklama Apple’dan geldi.

Apple ABD’ye taşınabilir

Apple tarafından yapılan görüşmelerde Amerika’ya taşınma konusunda planlama için çalışmalara başlandığı ve uzun süreden beri iş ortaklığı yapılan veya satın alınan tüm firmalarla da değişiklik ile ilgili görüşmelerin yapılarak iş planlamalarının gerçekleştirildiği  ifade edildi. Yapılacak bu taşınma işleminde maalesef maliyetlerin yüzde 50 oranında daha da artacak olması taşınmanın ticari anlamda daha zorlu olmasına neden olacak. Öyle ki mesafenin uzaması donanımlarının temin edilmesi için ve üretim sonrasında cihazların Avrupa ve diğer bölgelere sevk edilmesi alanlarında fazla ücrete neden olacak. Bu bakımdan şu an için Apple’ın kesin olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınacağı belli olmadığını belirtmeliyiz.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz