Apple AirPods işitme cihazları uyumlu

0
7

Apple işitme cihazlarına uygun cihaz geliştirme adımını attı, artık Airpods işitme cihazlarına uygun olacak ve ios 10 işletim sistemli apple ürünlerinde çalışacak.

Apple, iPhone için üretilmiş (MFi) Bluetooth özellikli işitme cihazları için ilk desteği iOS 7 ve iPhone 4s ile birlikte sunmuştu. En son yazılım güncellemesiyle birlikte bu destek telefon görüşmelerini, FaceTime sohbetlerini, filmleri ve diğer ses türlerini işitme cihazlarına taşıyacak şekilde genişletildi. Böylelikle arada yer alan herhangi bir ek cihaza gerek kalmadı. Şirket bir süredir genişletilmiş Bluetooth yayın desteğini etkinleştirmek için bir dizi işitme cihazı üreticisiyle görüşmeler gerçekleştiriyordu.

Yeni iOS 10 destekli işitme cihazlarının özellikleri arasında entegre cihaz pili, bağımsız altlık, tiz, sol ve sağ ses kontrolleri, konser veya lokanta gibi mekanlardaki sesleri işlemek için ses uzmanları tarafından tasarlanmış özel ses profilleri için destekler bulunuyor. Coğrafi konum yardımıyla cihazlar kullanıcının bir mekana girdiğini anlıyor ve buna göre işitme cihazının ayarı da otomatik olarak yapılıyor. Ayrıca “işitme cihazımı bul” özelliği de sunuluyor.

İşitme Cihazlarına Destek Apple’dan

İşitime cihazları için sunulmuş olan bu geliştirilmiş destekte, Apple’ın özel olarak geliştirdiği yeni W1 yongasıyla zahmetsiz ve esnek şekilde cihaz eşleme imkanı sunan yeni kablosuz kulaklıklar, AirPods için geliştirilmiş teknoloji ödünç alınıyor.

Apple’ın duyma güçlüğü çeken kullanıcılar için entegre edilmiş bir ses cihazı paketi sunması daha önce Voice Over’ın çıkarılmış olmasına benziyor. Bir ekran okuma teknolojisi olan Voice Over şu sıralar iPhone, iPad, iPod ve Mac cihazlarında kullanılıyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz