Bermuda Şeytan Üçgeni sırrı bulundu

0
16

Son araştırmalara göre Bermuda Şeytan Üçgeni sırrı çözüldü. Bu sayede artık orada kayıp olan uçak ve gemilerin neden kaybolduğunu anlıyoruz.

Bermuda Şeytan Üçgeni, yıllardır çözülemeyen bir gizemi barındırıyordu. Bu bölgeden geçen yüzlerce uçak ve gemi, esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuş ve bir daha haber alınamamıştı. Science Channel’ın iddiasına göre bu gizemin ilk adımını çözülmüş durumda.
Colorado Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı, bölgedeki hava şartlarını ve yine sürekli olarak o bölgede bulunan altıgen bulutları araştırdı. Meteorologların belirttiğine göre bu bulutlar gerçek bir “hava bombası”. Nasıl mı?

bermuda-seytan-ucgeni-sirri-1

Bu bölgedeki hava akımı çok güçlü ve içerisindeki rüzgar çok kolay bir şekilde saatte 274 km hıza ulaşıyor. Fırtına niteliğindeki bu hava şartları, havanın “patlamasını” sağlıyor ve sonuç olarak 14 metreden yüksek dalgalar yaratıyor. Yani ne böyle bir dalgaya bir gemi dayanabiliyor ne de böyle bir rüzgara bir uçak.

Aslına bakarsanız, bulutların bu denli keskin uçlara sahip olması normal bir durum değil. Bermuda Şeytan Üçgeni’nin bu noktada istisnai bir özelliğe sahip. Altıgen bulut teorisi de, bu sırrın asıl sebebinin çözülmesine öncülük edeceğe benziyor.

1945’ten bu yana, bölgede 75 hava aracı ve yüzlerce gemi kayboldu. En son 2015 yılında El Faro adlı kargo gemisi kaybolmuştu.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz