Facebook, bizi korumak için hesap satın alıyor

0
13

Portekiz’de gerçekleştirilen web zirvesinde konuşan Alex Stamos, Facebook CSO’su bizi korumak için karaborsadan çalıntı şifreleri satın aldıklarını söyledi.

Alex Stamos yaptığı açıklamalarda birçok açıdan Facebook ile ilgili güvenliğin oldukça sıkı önlemler ile gerçekleştiğini vurguladı. Öyle ki Facebook bizim güvenliğimizi dışarıdan da sağlamaya çalışıyor. Facebook hesabınızın çalınması oldukça kolay! Neden mi? Şu anda facebook’a her gün 1.3 milyar insan giriyor. Hal böyle olunca da bu kadar insanın her yerde farklı şifresi bulunmuyor. Kişiler Facebook kullanıcı şifreleri ile aynı şifreleri başka yerlerde de kullanıyor. Bazı kötü niyetli web siteleri de bu şifrelerin facebook account’larınız ile aynı olduğunu görünce satışa başlıyor! İşte burada Facebook devreye giriyor.

Facebook, Bizi korumak için hesap satın alıyor

Cefakar Facebook, kara borsada herkesin eline düşmüş hesaplarınızı, şifrelerinizi satın alıyor. Bu şifreler hesabınızla ilişki kuruyorsa anında size uyarı veriyor. Hesabınızın risk altında olduğunu belirtiyor. Şifrenizi değiştirmenizi istiyor.

Mükemmel bir şey!

Facebook’un böyle bir davranışa yeltenmesi. Hesap güvenliği ile ilgili sorunlara bir nebze olsun yardımcı olacaktır. Ayrıca günde 1.3 milyar insan Facebook’a giriyorsa çalınan hesapları satın almanın Facebook’a ne kadar patladığını varın siz tahmin edin.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz