Facebook Messenger Grup Çağrısında Video

0
13

Grup mesajlaşması içindeyken Facebook Messenger’ın yeni özelliği olan video ile iletişime geçebilirsiniz. Oldukça beğenilen bu özelliğin gelmesi ile gurup çağrı kullanımı arttı.

Facebook, Messenger kullanıcılarının uzun zamandır istediği grup video sohbet özelliğini yayına aldığını duyurdu. Messenger’da grup video sohbeti başlatmak ise son derece kolay…

KAMERA BUTONUNA DOKUNARAK VİDEO SOHBET BAŞLATILIYOR

Kullanıcı bir grup sohbetine girdikten veya yenisini başlattıktan sonra ekrandaki kamera butonuna dokunarak video sohbeti başlatıyor. Diğer kullanıcılar da video yayını yapan kullanıcıları görebiliyorlar.

EN FAZLA 50 KİŞİ VİDEO HABERE KATILABİLİYOR

Sohbete video ile katılmak isteyenlerin de aynı şekilde ekrandaki kamera ikonuna dokunmaları yeterli oluyor. Ancak grup video sohbetin kullanımı ve anlaşılması biraz “karışık” görünüyor. Sohbet grubundaki 50 kişi video sohbete katılabiliyor.

ANCAK UYGULAMA EKRANINDA EN FAZLA 6 KİŞİNİN VİDEOSUNA İZİN VEREBİLİYOR

Ancak mobil cihazların 50 kişinin ses ve video dosyalarını hem alması hem de bunlara veri göndermesi kolay iş değil. Uygulama ekranda sadece 6 kişinin videosuna izin verebiliyor. Elbette bu 6 kişinin hepsi de aynı anda konuşmaya kalktığında, kiminin sesinin ekrana geleceği de ayrıca bir problem..

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz