Facebook Oyun Platformu Geliyor!

0
19

Facebook oyun platformu oluşturacak. Herkesin bildiği üzere Steam ünlü bir oyun platformudur. Facebook oyun platformu Steam’a benzemesi tahmin ediliyor.

Facebook Oyun Platformu 

Bugüne kadar oyunların indirilmesi, takip edilmesi ve farklı hizmetlerinden yararlanılması adına oyun oynamayı seven kişiler için Steam adı verilen platform kullanılırken platformunun kısa süre içerisinde ciddi bir yükseliş yaşaması diğer markaları da harekete geçirdi.

İlk Hamle Facebook’tan

Facebook tarafından yapılan açıklamalarda yeni bir oyun platformunun oluşturulacağı belirtilirken kullanıcıların masaüstünde kurulacak bir özel uygulama üzerinden Facebook’taki sosyal oyunları oynayabileceği açıklandı.

2009 yılında piyasaya çıkış yapan Steam’in başlangıç aşamasındaki tasarımına oldukça benzer bir uygulamanın geliştireceği görülürken Facebook üzerinden oyun oynamayı seven kişiler için çok daha cazip bir seçenek yaratılmış durumda. Üstelik servisin ücretsiz bir şekilde sunulacak olması ve kullanıcıların masaüstünden oyunlara ulaşacak olması kuşkusuz oyuncuların daha çok ilgisini çekecek. Facebook üzerinden oynanan oyunları ücretsiz olmasa da olması da uygulamaya olan ilgiyi artıracak önemli kriterler arasında yer alıyor.

Facebook piyasaya sunduğu yeni serviste aynı zamanda geliştirmeler de yapacak. Farklı oyun üreticileri ile gerçekleştirilecek anlaşmalar ile birlikte servisin daha da zenginleştirilmesi ve farklı seçeneklerin sunulması beklenirken Facebook’un bu alanda başarıya ulaşması oyun dünyasındaki dengeleri değiştirecek.

 

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz