Facebook Sahte Hesaplara Savaş Açtı

2
24

Facebook’ta hergün milyonlarca sahte hesap açılıyor. Bunun için Facebook yeni bir eklenti hazırladı.

Facebook Fake Hesapları Çözdü.

Günümüzdeki en popüler sosyal paylaşım sitesi olan facebook’ta sizlerin de bildiği gibi hergün milyonlarca sahte profil açılıyor. Kimi zaman bu profiller bizleri de fazlasıyla rahatsız ediyor.

Google, 2016 da sahte hesaplara önlem alacaklarını bildirip savaş açmıştı. Bu duyurudan sonra facebook’ta aynı konudan şikayetçi olduğunu belirti ve aynı önlemleri kendilerinin de alacaklarını duyurdular. Fakat facebook bu konuda pasif davrandığı için kullanıcılarını üzmüştü.
Geliştiriciler facebook’tan daha hızlı olup ve Clikbait sayesinde sahte hesaplara karşı koruma geliştirdiler. Linke tıklayınca karşılaştığımız aldanmaları engellediler.

Google Chrome için geliştirilen This is Clikbait eklenmesi ile Facebook’ta yer alan Clikbait sayesinde sahte hesapları görebiliceksiniz.

Sahte Haberler  ”This is Clikbait”  Sahte olma olasığı olan haberler ”x%Clikbait”  ve Gerçek Haberler ”Not a Clikbait”  şeklinde facebook görselinin alt bölümünde görülecektir.

Kimler Ne Demiş?

2 Yorum - "Facebook Sahte Hesaplara Savaş Açtı"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Gül
Ziyaretçi

Fake hesabın açılıp rahatsız ettikten sonrasına değil açılmamasına çözüm bulunmalı (kesinlikle açılmadan önce kimlik onayı istenilmeli) !!!

wpDiscuz