Facebook Ulaşamadığın Hesabı Silmek

0
36

Arkadaşlar, bu konu ile ilgili birçok işlem yapmak isteyen kullanıcı bulunmaktadır. Bazı sebeplerden dolayı facebook hesabına ulaşamadığını belirten ve bu hesaplarını silmek istediğini söyleyen takipçilerimizi yönlendirmek isterim. İşlemin oldukça basit bir şekilde gerçekleşeceğini belirteyim. Adım adım anlatacağım için sorunsuz ve hızlı bir şekilde Ulaşılamayan Facebook Hesabını Silmek konusunu anlayabileceksiniz.

E-postasını bilmediğin veya e-posta hesabını sildiğin halde bu e-posta adresine ulaşamadığınız için eski Facebook Hesabınızı silmek istiyorsunuz. Tüm bunların yanında sadece bu sepele değil yine farklı farklı sebeplerden dolayı hesaba ulaşamadığınız için normal bir şekilde silme sürecini başlatamıyor olabilirsiniz.

Ulaşılamayan, Girilemeyen Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Öncelikle ulaşamadığınız hesabın size ait olması gerekmektedir. Bunu belirtmiş olayım. Çünkü burada uygulayacağımız taktik, kendinize ait yeni bir hesap açacak, eski hesabınızı yeni hesabınız ile şikayet ederek kişinin sizi taklit ettiğini belirtecek ve konu ile ilgili gerçek kişinin siz olduğunu kanıtlamaya çalışacaksınız. Olayı adım adım takip edip gerekli işlemleri yapmalısınız.

 • Kendinize yepyeni ve sorunsuz olan(tamamen onaylanış, e-postasını onayladığınız, telefon ile onaylama gerçekleştirdiğiniz) bir Facebook Hesabı açınız.
 • Bu yeni hesapla girişinizi yapınız.
 • Eski hesabınıza arama bölümünden bulup eski hesabınızın profil sayfasına erişin.
 • Kapak fotoğrafının hemen sağ alt kısmında bulunan “•••” simgesine tıklayınız.
 • Şikayet Et” bağlantısına tıklayınız.
 • Ya da bu linke tıklayarak yardım sayfasına ulaşınız “Profili Şikayet Etmek
 • Ardından “Ne olduğunu anlamamıza yardımcı ol” isminde bir sayfa karşınıza çıkacaktır.
 • Bu hesabı şikayet et” seçeneğine tıklayınız.
 • Bu profil beni veya bir başkasını taklit ediyor” seçeneğine tıklayıp devam ediniz.
 • Kimi taklit ediyor?” sorusuna “Beni” şeklinde cevap veriniz.
 • İncelenmesi için Facebook’a gönder” yazısına tıklayınız.

İşlem bu kadar basit. Eğer profilin sizi taklit ettiğini Facebook da kabul ederse sorunsuz bir şekilde eski hesap silinecektir. Unutmayın ki taklit edilen hesap olarak şikayet edeceğiniz hesap sizden eski olduğu için siz taklit ediyor gibi görünebilirsiniz. Ancak bu facebook’un gözünde böyle değildir. Çünkü nedeni ise çok basit. Henüz facebook’a hiçbir şekilde kayıt olmayan birçok kişi taklit edilmektedir. Facebook bunun önüne geçmeye uğraşmaktadır. O hesap bir süre sonra kapatılacak çünkü sizin şikayetiniz sayesinde eski hesabınıza bir bildirim gidecek o bildirime de kimse tıklayamadığı için de hesabını güvenli hale alamayacaktır. Birkaç gün içerisinde de silinecektir. Normal süreç bu şekilde işliyor. Ancak istisnaları da duyduğumu belirteyim. Her şeyi yaptığını ancak hesabın halen daha açık olduğunu kapatamadığını belirten bazı kullanıcılar da bulunmaktadır.

Şunu belirtmek isterim ki bu durum kendi hesabınız için gayet uygulanabilir bir seçenektir. İşe yaradığını da kendim kullanıp deneyimledim. Sorunsuz bir şekilde sonuç elde etmiştim. Sizlere yardımcı olmak, ulaşamadığınız hesapları silmenizi sağlamak için bu taktiği kullanmanızı öneririm. Oldu ki facebook yeni hesabınıza uyarı gönderdi diyelim, hesabınızı sorunsuz ve tam güvenlikli halde kurduğunuz için yeni hesabınızı kaybetme riskiniz bulunmuyor ve yine facebook sizin sahtekar olduğunuzu düşünürse de siz kendinizin orjinal olduğunu gerekirse nüfus cüzdanı ile bile kanıtlayabileceksiniz. Ancak eski hesabınıza kimse ulaşamadığı için eski hesabınızın böyle bir avantajı olmayacaktır. Sonuç yine eski hesabın kapatılması ile sonlandırılacaktır. Birkaç günlük bir süreç olduğunu ve emek harcamanız gerektiğini belirteyim. En nihayetinde ulaşamadığınız bir hesabı silmeye çalışıyorsunuz.

Aklınıza takılan soru ve sorunları yorum yaparak belirtmeli ve konu ile ilgili tecrübe sahibi olan kullanıcılarımızın ve bizlerin de cevap vermesini takip etmelisiniz. Elimizden gelen yardımı size sunacağımızı garanti ediyoruz. Yazımızı sonuna dek okuduğunuz için de ayrıca teşekkürlerimi belirtmek isterim. Gününü güzel geçmesi dileği ile hoşçakalın.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz