Fifa’dan 19 Milyon Dolar Kazandılar

0
72

Son alınan bilgilere göre Fifa oyunundaki açık yüzünden çeteleşmiş bir grubun 19 Milyon dolar kazandığını öğrendik. FBI konu ile alakalı soruşturma başlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin güvenlik alanında en çok güvendiği kurumların başında gelen FBI olurken FBI oldukça ilginç bir soruşturma başlattı. Başlatılan bu soruşturma ile birlikte özellikle bir grup oyuncu tarafından FIFA’nın online modlarında yapılan özel bir hilenin ciddi sonuçlar doğurduğu ve kişilerin 19 milyon dolara varan gelir elde etmeye başardığı belirtildi.

FBI Araştırması Devam ediyor

Üçüncü parti programların kullanılması ve hile yapılarak kişilerin kandırılması önemli bir dolandırıcılık suçu olduğu gibi FBI tarafından yapılan soruşturmalarda bu grubun apaçık açığa çıkarılması bekleniyor. Şu anda Teksas’ta bir vatandaş bu grup içerisine dahil olarak suça ortak olduğu sebebiyle mahkemeye çıkarıldı. FBI raporlarında grubun çok kalabalık olduğu ve yapılacak yeni soruşturmalar ile birlikte tüm grup üyelerinin tespit edileceğini belirtildi. Bu açıdan online oyun ile üçüncü parti programlar kullanarak para toplamayı başaran oyuncular yüksek gelir elde etse de şu anda ciddi bir takip altında ve cezası ağır olacaktır.

Coin’leri satarak para kazanmışlar

Avrupa ve Asya bölgelerinde elde edilen paralar satışa çıkarıldı ve böylece 19 milyon dolar gibi yüksek bir gelirin kısa süre içerisinde elde edilebildiği belirtilirken bu konuda yapımcıların da eli kolu bağlı kaldı. Konuyla ilgili gerekli düzenlemelerin şu an için hemen yapılamayacağını gösteriyor. FIFA’nın online modundan coins adı verilen oyun parası kazanılırken bu oyun paralarını kullanıcılara satarak gerçek paraya dönüştürülmesi de mümkün olabiliyor. 2013 yılından itibaren çeşitli çalışmalar ile hile yapan kişilerin ancak fark edilebilmesi gerçekten şaşılacak şey. Bu durum kişilerin bugüne kadar çok daha yüksek bir gelir elde edebildiğini gösteriyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz