Galaxy 8 için Batarya Üreticisi Belli Oldu

0
8

Telefon markası olan Samsun, geçtiğimiz sene Galaxy Note 7 yüzünden yaşadıklarının hemen ardından yeni Galaxy S8 için batarya konusunda aynı hataları yaşamamak için batarya konusuna daha fazla önem veriyor. Güney Koreli olan şirket Note7’de iki farklı batarya tedarikçisiyle çalışmasına rağmen aşırı ısınma sorunları ve aşırı patlama sorunları neredeyse tüm bataryalarda gözlemlenmişti. Samsung’un batarya üreten birimi SDI, Note7 için gelen yoğun kullanıcı talebini karşılayamamış ve bataryanın gerçek kullanımını engelleyen sıra dışı yöntemlere yönelmişti.

Galaxy S8 Mart sonunda kullanıcılarına sunulacak

Galaxy S8 batarya üretimi için Güney Koreli şirket aralarında Sony’nin de bulunduğu 3 firma çalışıyor.

Sony ve Samsung arasında ki ilişki direkt bir ilişki olmadığını biraz karışık durumlar olduğunu da belirtmek gerekiyor. Güney Koreli Şirket Samsung’un S8 bataryalarının üretimi için Murata ile çalışacağı söylenmişti. Ne var ki, daha sonra Sony’nin adı batarya üreticiler arasında geçmeye başladı. Samsung S8 batarya üretiminin ilk etapta Sony tarafından gerçekleştirileceği biliniyor.

 

Note 7 de yaşadıklarından dolayı yeniden ayağa kalkmak için Galaxy S8’e büyük önem veren şirket yeni telefonunu mart ayının sonunda resmen kullanıcılarına duyurması bekleniyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz