Galaxy Note 7 Patlaması Sonucu Yasaklandı!

0
18

Galaxy Note 7 patlama haberleri mutlaka okumuşsunuzdur. Galaxy Note 7 artık ABD’de yasaklanacak. İşte haber hakkında detaylı bilgiler.

Galaxy Note 7 Patlaması Sonucu

Samsung, 19 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Galaxy Note 7 için dev bir güncelleme yayınlayacak ve 30 gün içinde tüm büyük ağlar aracılığıyla bu güncelleme kullanıma sunulacak. Peki, bu güncelleme sonrasında neler yaşanacak?

Telefonlar Kullanılamayacak!

Samsung, ABD’de satılan tüm Galaxy Note 7 cihazlarının yüzde 93’ünün iade edildiğini belirtirken kalan yüzde 7’lik bölüm için ciddi bir yaptırım uygulanacak. Bugüne kadar müşterilerin cihazlarını kapatmaları ve bir değişim veya geri ödeme için iade etmeleri gerektiği defalarca tekrar edilirken, bu konuda kullanıcıların itseli olmaması ciddi bir adımın atılmasına neden olacak.

Güncelleme 19 Aralık’ta Gelecek!

ABD’de 19 Aralık’ta yayınlanacak olan güncelleme, ABD Galaxy Note7 cihazlarının şarj edilmesini önleyecek ve mobil cihazlar olarak çalışma sistemlerini tamamen devre dışı bırakacak.

Bugüne kadar şarj oranları üzerinden yapılan çeşitli yaptırımlara rağmen telefonların tamamen iade edilmesi sağlanamazken son olarak telefonların kullanım dışı bırakılması gündeme geldi. Böyle bir durumda ise kullanıcıların herhangi bir kaçış noktası olmayacağı için telefonları iade etmekten başka yapabileceği bir işlem de kalmayacak. Bu bakımdan yapılacak işlemler oldukça önemli.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz