Galaxy S7 / Galaxy S7 Edge parmak izi sorunu

0
471

Galaxy S7 / Galaxy S7 Edge cihazlarındaki parmak izi okuyucu özelliği çok sevilmişti ancak bu tuşun oldukça kolay hasar alması ve çizilmesi üzücü.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın en önemli parçası. Hal böyle olunca akıllı telefonlarda şıklık ve yanında güvenlik artık aranan bir şart oldu. Kullanıcıların bu isteklerine göre firmalar akıllı telefonlarını daha şık tasarımlarla ve göze hitap eden malzemelerde oluşturuyorlar. Güvenlik anlamında ise parmak izi okuma gibi özellikleri sunuyorlar.

Son zamanlarda Samsung’un izlediği doğru tasarımı ve şıklığı başarısını iyice artırmıştı. Son amiral gemileri olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de de tasarımı oldukça beğenildi ancak parmak izi okumayı sağlayan ortadaki tuş çok çabuk zarar görüyor ve bu durum kullanıcıların canını sıkmaya yetti.

samsung-galaxy-s7-galaxy-s7-edge-parmak-izi-sensoru-1

İnternet dünyasında paylaşılan Galaxy S7 ve Galaxyt S7 Edge görüntülerine göre akıllı telefonun parmak izi okuyucusu çok kolay çiziliyor. Görsellerden de anlayacağınız üzere böyle bir çizik tasarıma ve şıklığa gölge düşürüyor. Hasar fazla olduğunda ise sensör çalışmayarak güvenlik anlamında sorun oluşturuyor.

Maalesef bazı kullanıcılar Galaxy S7 Edge’in Home tuşu yani parmak izi okuyucusunun bulunduğu tuşun kutudan direk olarak çizik çıktığını belirtiyor.

Yine Samsung’a yakın bir site olan Sammobile’e göre aynı sorunun Galaxy S6’da da olduğunu ancak bu sorunun Galaxy S7’de daha çok olmaya başladığını belirtti. Bakalım Samsung bu sorunun çözümünü nasıl halledecek. Konu ile ilgili takipteyiz…

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz