Galaxy S8 Kulaklık Girişi Nerede?

0
20

Yeni öğrendiğimiz sızıntılara göre Galaxy S8’de kulaklık girişinin bulunmayacağını söylemek zorundayız. Şubat ayında tanıtılacak S8 haberleri.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, en büyük rakibi Apple’ı, iPhone 7’de kulaklık girişi olmadığı için tabiri caizse yerden yere vurmuştu. Galaxy Note 7’nin tanıtımında imalı olarak ‘Note 7’nin en büyük özelliği bir kulaklık girişinin olması’ ifadesini kullanan Samsung, tabiri caizse tükürdüğünü yalamaya hazırlanıyor.

Samsung’un önümüzdeki şubat ayında İspanya’daki MWC 2017 Fuarı’nda tanıtmaya hazırlandığı Galaxy S8’de kulaklık girişinin olmayacağı iddia ediliyor. Slash Gear’da yer alan habere göre Samsung kulaklık girişini kaldıracak, şarj ve kulaklık girişi USB-C portundan sağlanacak. Böylece Galaxy S8’de çift hoparlör kullanılabilecek ve daha kaliteli bir ses çıkışı sağlanacak.

  • Bildiğimiz üzere Apple iPhone 7’de sunduğu stereo hoparlör desteğiyle dikkatleri üzerine çekmişti. iPhone 7 ve 7 Plus’ın hem kaliteli hem de yüksek desibel ses çıkışı sağlayan hoparlörü oldukça beğeniliyor.

İşte Samsung, ses kalitesi anlamında iPhone’u yakalamak (belki geçmek) için Galaxy S8’de 3.5mm kulaklık girişini kaldırmayı hedefliyor.

Teknoloji devinin S8 için planladığı tek yenilik bu değil. Fiziksel parmak okuyucu tuşunun da kaldırılacağı ve sensörün ekranın altına gizlenmesi planlanıyor. Bu sayede ekran/gövde oranının ciddi oranda artacağı öngörülüyor. Diğer taraftan ekran çözünürlüğünün 1080p’ye düşürüleceği veya 4K’ya yükseltileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığı, hala 2K olarak devam edeceği belirtiliyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz