Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucu Farklı Olacak!

0
16

Galaxy S8 parmak izi okuyucu HOME tuşundan farklı olacağı söyleniyor. İşte Galaxy S8 parmak izi okuyucu hakkında detaylı bilgiler.

Galaxy S8 Parmak İzi Okuyucu

Güney Koreli teknoloji devinin parmak izi okuyucu sensörlerini üreten firma Synaptics’in duyurusu ile ortaya başka bir durum çıkıyor. Samsung‘unfiziksel Home tuşuna artık yeni seride yer verilmeyeceği bir süredir konuşuluyor. Bu durum ile ilgili o kadar çok iddia ortaya atıldı ki artık Home tuşunu görmeyeceğimizi emin bile olmaya yaklaştık diyebilirim. Peki Hometuşu gidince parmak izi okuyucuna ne olacak?

Samsung’un parmak izi okuyucusunu üreten firma bu konuyla ilgili bir duyuruda bulundu. Adeta bu cevap aradığımız soruya cevap oldu. Yeni Synaptics FS9100 optik parmak izi okuyucusu 1mm camın altına yerleştirildiğinde bile yüksek çözünürlüklü parmak izi tarama işini gerçekleştirebiliyor. Bu da parmak izi sensörü için ayrı bir düğmenin varlığını gereksiz hale getiren bir durum haline geliyor.

Muhtemelen parmak izi okuma sensörü camın altına yerleştirilecek. Telefonların ekranın alt kısmında kendine yer bulacak. Dışardan bakıldığı zaman belli olmayacak olan bu parmak izi okuma teknolojisi ıslak parmakla bile iyi sonuçlar verecek. Cama dokunmak parmak izinin okunması için yeterli olup yeni sensörün Galaxy S8’de yer alacağı konuşulsa da bu her ne kadar kuvvetli bir ihtimal dahi olsa şimdilik bunun kesin olduğunu söylemek mümkün değil.

Bakalım Samsung, Galaxy S8’de bu yeni dönemi başlatacak mı?

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz