Galaxy S8’den Beklentimiz Nedir?

0
16

Galaxy S8 ilgi ve heyecan içerisinde bekleniyor. Belkide bu bekleyişin sebebi Galaxy S8 özellikleri üst düzey olduğundandır. 

Galaxy S8’den Beklentimiz

Galaxy S8 modeli ile bilrikte Samsung’un Xiaomi tarafından piyasaya sunulan Xiaomi Mi Mix modeline rakip olacağı iddia ediliyor. Son dönemlerde tanıtımı gerçekleştirilen ve oldukça ilgi çeken Xiaomi Mi Mix modelinde kasa ekran oranı oldukça iddialı. Yüzde 91.3 ekran kasa oranı bulunan yeni telefon bu özelliği ile ilgi çekerken Samsung’un da ekran konusunda böyle bir seçim yapabileceği konuşulmaya başlandı.

Yüzde 90’u Geçebilir

Galaxy 8’de ekran kasa oranının yüzde 90’ın üzerinde olmasına bu bakımdan kesin gözüyle bakılıyor. Aynı zamanda OLED ekran kullanılacak olması da S8 modeli ile birlikte ekran tercihlerinde farklı bir seçimin yapılacağını gösteriyor.

Samsung tarafından piyasaya son olarak sunulan telefon modellerinden bir tanesi Galaxy S7 Edge olurken bu telefonda da ekran kasa oranı yüzde 76’da kalmıştı. Bu bakımdan Samsung’un yeni modelinde yüzde 90’lık bir oranın üzerine çıkacak olması oldukça iddialı bir durum yaratacak . Telefon ile ilgili daha önce gündeme gelen bilgilerde özellikle optik bir parmak izi sensörünün telefonlarda kullanılacağı belirtilmişti. Bu açıdan bakıldığında kullanıcılar adına oldukça fazla seçenekleri sunulacak Galaxy S8, Samsung’un önümüzdeki dönemlerde en önemli kozlarından birisi olacak.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz