Geleceğin Akıllı Bavulu Nasıl Olacak

0
19

Piaggio Gita ismi verilen 2 tekerlekli çanta, sahibini izleyebilir ve arkasında dolaşabilir, eşyalarını kolayca taşımasını sağlayabilir.

İşte Geleceğin Akıllı Bavulu

Piaggio’nun Star Wars’taki R2-D2’yi anımsatan iki tekerlekli makinası ‘Gita’, kendi ekseni etrafında dönebilecek kadar kıvrak bir araç. Bu araç saatte tam olarak 35 km hıza kadar yükselebiliyor. Yük taşıma kapasitesi ise ilginç toplamda 20 kg yük taşıyabiliyor. Bu droid elektronik olarak güçlendirildi. Kendi başına özerk olarak çalışıyor. Böylece kendi başına teslimat ve teslim alma gerçekleştirebiliyor. Bu araca yükleme yapmak isteyen kişi üst kısmında açılan kapağı açarak yükleme yapabilecek. Bu kapak açma yeri güvenlik olaylarından dolayı parmak izi ile çalışmakta. Şarj ile çalışan bu bavulun şarj durumunu üstünde bulunan dijital ekrandan görebiliyorsunuz.

Geleceğin Bavulu
Akıllı Bavul görseli

Piaggio Fast Forward’un Genel Müdürü Jeffrey Schnapp, “Hantal nesneleri ulaşımdan çıkardığımızda bir noktadan diğerine ne kadar rahat hareket edebileceğinizi düşünün” diyor.

Schnapp, “Gita, sıradan taşımacılık işleri üstlenerek karmaşık ve yaratıcı gündelik işlere odaklanmak için insana vakit kazandırıyor. Gita’yı meşgulken görev yapmaya

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz