Google Pixel Hacklendi – 1 Dakikada!

0
13

Google Pixel Hacklendi güvenlik duvarı için yapılan testler başarısız çıktı. Anlaşılan o ki Google Pixel Hacklendi sadece 1 dakika dayandı!

Google Pixel Hacklendi!

Google geçtiğimiz aylarda piyasaya sunduğu Google Pixel modelleri ile birlikte oldukça ilgi çekerken yapılan testlerde cihazın güvenlik durumunun ne kadar iyi olduğu gözler önüne serildi.

Yapılan resmi açıklamalarda telefonun güvenlik açısından oldukça üst seviyede olduğu ve özellikle Android 7.1 ile güçlendirildiği belirtilmişti. Fakat bir hacker grubu tarafından yapılan çalışmalarda telefonun bir dakikadan daha az bir sürede ele geçirilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Beyaz Şapkalılar İş Başında

Güvenlik seviyesinin çok düşük olduğunu görülen telefon güvenlikte sınıfta kaldı. Gerçekleştirilen etkinlikte Google Pixel hacklenmesi için güvenlik duvarlarının aşılmaya çalışıldığı belirtildi. Üstelik hacklenen cihazda kişiler farklı mesajlar yayınlamayı daha iyi başarmış durumda.

Konu ile ilgili yapılan güncel açıklamalarda bu durumun sadece güvenlik testi için yapıldığı ve kişilerin beyaz şapkalı hackerlardan olduğu belirtildi. Bu bakımdan bu açıktan yararlanılması artık mümkün değil. Üstelik Google’ın ödül politikası dahilinde 120 bin dolar gibi yüksek bir ödül de kullanıcılara verilmiş durumda. Google tarafından piyasaya sunulan cihazlardaki büyük bir güvenlik açığı da şu an bu sayede giderilmiş durumda.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz