Google Pixel Kameranın Donma Sorunu Hakkında!

0
8

Google Pixel ve Pixel XL modelleri kamerası donma sorunu hakkında çözüm için çalışmalara başlandığını açıkladı. İşte Google Pixel kamerası donma sorunu hakkında detaylı bilgiler.

Google Pixel Kameranın Donma sorunu

Google Pixel ve Pixel XL modelleri kısa süre içerisinde yüksek bir kullanıcı sayısına ulaşırken cihazlarda yaşanan kamera sorunları geçtiğimiz hafta gündem yaratmıştı. Google Pixel ve Pixel XL kullanıcılarının kamera kullanmaya çalıştığında telefonların kilitlenmesi ve aynı zamanda ekranda farklı çizgilerin görülmesi kameranın ciddi bir problem yaşadığını gösteriyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre sorun yüzde 100 yazılımla ilgili ve bu bakımdan güncelleme ile birlikte bu sorun çözülebilecek. Bu, bir bakıma, iyi haber, çünkü bir düzeltmenin tamamen yazılım güncellemesi aracılığıyla uygulanabileceği anlamına geliyor. Aksi halde donanımlarda yaşanabilecek bir problemde tüm cihazların toplanması gerekecekti.

Sorun Tespit Ediliyor

Bu probleme sahi cihazlarda kamera açıldığında ekranda pembe ve mor dikey çizgiler görülüyor ve saniyeler içerisinde telefon donuyor.  Google Pixel ve Pixel XL kullanıcıları tarafından yapılan bildirimler ve testler ile birlikte cihazlardaki sorun net bir şekilde belirlenirken Google tarafından yapılan açıklamalar tüm Google Pixel ve Pixel XL kullanıcılarını da mutlu etmeyi başardı.

Google Pixel Kameranın Donma Sebebi Açıklanmıyor!

Google yaptığı açıklamada Google Pixel ve Pixel XL için sorunun tam olarak sebebini açıklamadı. Fakat herkes Google’ın bu sorunu çabucak düzeltmesini umuyor. Zira sorundan etkilenen cihazlardaki kamera kullanımını imkansız hale getiriyor ve bu da Google Pixel ve Pixel XL sahipleri için oldukça can sıkıcı.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz