Google Play Store Yeni Tasarım

0
13

Google Play Store arayüzü oldukça değişeceği düşünülüyor. Zaten Google Play Store yeni tasarım çalışmalarına başladığını duyurmuştu.

Google Play Store yeni tasarım çalışması

Google Pixel modellerinin piyasaya sunulmasının ardından özelikle tasarım anlamında farklı değişiklikler yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen son bilgilerde Google Play Store üzerinde yapılacak tasarım değişiklikleri ile Google Play’in Pixel ile uyumlu olmasının sağlanacağı belirtildi.

Ekran Görüntüleri Paylaşıldı

Yeni Google Play Store için ekran görüntüleri de paylaşılmış durumda. Test versiyonlarında kullanıcıların test etmesi amacıyla hazırlanan Google Play Store şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde denenebiliyor. Beta kaydı bulunan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek bu yeni versiyon sayesinde şimdiden yeni tasarımının görüntülenebilmesi mümkün durumda.

Tasarımı dışında performans açısından herhangi bir iyileştirmenin yapılıp yapılmayacağı bilinmezken arama çubuğunda yapılan yenilikler ön plana çıkarılmış. Tasarım açısından yapılacak değişiklikler ile birlikte kullanıcıların çok daha başarılı ve beğeni toplayan bir uygulamayı kullanması bekleniyor. Aynı zamanda Google Play Store öncesinde tanıtımı gerçekleştirilen Google Pixel modellerinin beğenilmesi ve özellikle ara yüzünde tercih edilen tasarımların ilgi çekmesi Google Play Store için de beklentileri arttırdı. Google tarafından yapılacak değişikliklerin kullanıcılar tarafından beğenilmesi halinde kullanım oranları ve geri dönüşler çok daha fazla olabilecek. Bu bakımdan tasarım değişikliği olarak sunulacak yeniliğin beğenilmesi oldukça önemli.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz