Hillary Clinton virüsü nedir?

0
15

Hillary virüsü piyasada dolaşıyor dikkat! Amerika Birleşik Devletleri’nde mağlubiyet alan Hillary Clinton virüsü bilgisayarlarınıza bulaşabilir!

Hillary Virüsü

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan seçimler ile birlikte internette dolaşmaya başlayan Hillary virüsü kısa süre içerisinde milyonlarca cihaza ulaşmayı başardı. Türkiye’de de görülmeye başlanan bu virüs kişiler fark etmeden hesabına giriş yapmayı başarırken böylece ele geçirilen hesaptan da diğer kişilere sıçrayabiliyor.

Uzmanlar Uyarıyor

Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda cep telefonu ya da bilgisayarlara sızan bu virüsün çok tehlikeli olduğu ve ciddi veri kayıplarına yol açabileceği belirtildi. Bu bakımdan Facebook, WhatsApp ve Twitter gibi tüm sosyal ağ sitelerinde kullanıcıların bu virüs türüne karşı dikkatli olması gerekiyor. Özellikle Hillary dansları gibi farklı isimler ile adlandırılan bu virüs türünde kişilerin içerikleri açarken dikkatli olması ve güvenilmeyen kaynaklardaki içerikleri hiçbir şekilde açılmaması isteniyor. Cihazlara ya da sosyal medya hesaplarına bulaşan Hillary  virüsü cihazları ya da hesapları kolayca kontrol altına alabiliyor.

Cihaz kontrolü eline aldığı gibi tüm rehber ya da arkadaş listesini de erişim sağlayabilen virüs böylece bulaştığı hızlı her cihaz ile birlikte milyonlarca kişiye ulaşma imkanı da elde edebiliyor. Bu bakımdan seçimler ve ardından en çok konuşulan konulardan bir tanesi Hillary olurken kullanıcıların bu yoğun gündemden tıkladığı linklere ve açtığı uygulamalara dikkat etmesi gerekiyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz