HTC akıllı telefon pazarından çekilebilir

0
0

HTC akıllı telefon pazarından çekilebilir. Çekilme sebepleri arasında mali zararlar ve satış performansının iyileştirilmemesi yatıyor.

HTC’nin kötü satış performansı ortada ve zararın durdurulamaması nedeniyle akıllı telefon birimini satışa çıkarmayı değerlendirdiği söyleniyor. Çin merkezli MyDrivers sitesi tarafından söylenilen, sonrasında da MobiPicker sitesi tarafından yapılan haberde, CEO Cher Wang’in önümüzdeki yılın ilkbahar ayları itibarıyla satışı gerçekleştirilebilir.

Tayvan medyasında ve teknoloji haber sitelerinde ise HTC’nin iddiayı yalanlayan açıklamaları yer buldu. Ancak bazı uzmanlara göre, HTC yalanlama mesajıyla pek de parlak olmayan mevcut mali durumunu kanıtlamış oluyor.

Google, HTC akıllı telefon birimini satın alabilir

Google’ın yeni akıllı telefonları Pixel ve Pixel XL, bildiğimiz gibi HTC tarafından üretilmişti. Bu da internet devinin adının HTC akıllı telefon biriminin potansiyel alıcılarının en başında gösteriliyor. HTC daha önce de çok sayıda Nexus cihazının üretimini üstlendi. İki şirketin uyumlu geçmişi ortadadır.

Eğer satış gerçekleşirse durumunda HTC’nin elinde Vive VR sanal gerçeklik başlığı haricinde hakiki anlamda ticari bir ürün kalmayacak. Bu dedikoduların gerçeğe dönüp dönmeyeceği gelecek günlerde dünya medyasını takip ederek göreceğiz.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz