Huawei Mate 9 Lite Teknik Bilgileri

0
5

Huawei Mate 9 Lite teknik özellikleri ile karşınızdayım. Verisyondan versiyona fark eden Huawei Mate 9 Lite 3 gb ve 4 gb ram ile gözler önünde.

Huawei Mate 9 modelleri kasım ayında sunulmuştu. Mate 9, Porsche Design Mate 9 ve Mate 9 Pro’nun yanına bu sefer de Mate 9 Lite eklendi. Mate 9 ailesinin yeni modelini oldukça sessiz gözler önüne çıkan şirket, Mate 9 Lite ile uygun fiyat arayan müşterilerini hedefliyor. Peki fiyatı uygun olacak fakat özellikleri nasıl olacak?

Huawei Mate 9 Lite, görünüm itibarıyla ailenin diğer modelleriyle neredeyse aynı tasarıma sahip. Ancak donanım kısmında Mate 9 Lite bu kısımda bazı farklılıklar ortaya koyuyor. Konu da aslında zaten budur, donanımı biraz daha zayıf olması fiyatını ucuzlatıyor.

Mate 9 Lite, 1080p çözünürlüğünde 5.5 inç ekrana sahip. Serinin diğer modelleri ile kıyaslandığında geride kalan 2.1 GHz, sekiz çekirdekli Kirin 655 işlemciye eşlik etmesi içinse iki farklı donanım bütünü sunuluyor. Versiyonları arasında da farklılık olduğunu belirtmiştik. Demek istediğim bir versiyonda 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı varken, diğer versiyonda işlemciye 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı eklenmiş durumda. Cihaza ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 3340 mAh kapasiteli pil sağlamakta.

Mate 9 Lite donanımsal anlamda geride kaldığı bir diğer alan da kamera. Çift kameralı kurulum varlığı devam ediyor ancak 20 ve 12 megapiksel çözünürlüklü sensörler yerine 12 ve 2 megapiksel çözünürlüklü sensörler alıyor. Ancak bu sensörlerin görevleri halen aynı. Büyük sensör renk ve otomatik odaklama alanında çalışma yaparken, küçük sensör derinlik algılama ve kontrast boyutu ile ilgileniyor. Yapılan açıklamalarda Leica’nın isminin geçmediğini de belirtelim.

Fiyatı hakkında resmi açıklama henüz yapılmadı, ancak Huawei Mate 9 fiyatından uygun olacağı kesin bildiğimiz tek şey.

Tasarımına ait bazı görseller:

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz