Instagram canlı yayın nasıl yapılır?

0
44

Instagram’da yeniliklerine devam! Hikayeni paylaş özelliğinin ardından Instagram canlı yayın yapma özelliği geliyor. Peki Instagram canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram canlı yayın özelliği

Sosyal medya devi Facebook bildiğiniz gibi birçok farklı alana yönelmeye başlamıştı ki bunlara bir yenisi daha ekleniyor. Zira söylenene göre önce önce Snapchat’e gözünü diken şirket şimdi de Twitter’ın uygulaması Periscope uygulamasını gözüne kestirdi. Facebook geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve bünyesindeki Instagram’a ”Hikaye” özelliğini getirdiğini duyurmuştu. Şirketin getirdiği bu yeni özellikle beraber Snapchat uygulamasını ortadan kaldırmak istediği anlaşılmıştı. Şimdi de şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Instagram’a artık canlı yayın yapma özelliği gelecek. Artık Instagram kullanan kişiler hesapları üzerinden tıpkı bir içerik paylaşıyormuş gibi ”Hikaye” bölümünden canlı yayın yapabilecekler.

instagram canlı yayın nasıl yapılır

Şu anda bildiğiniz gibi bu bölümden sadece fotoğraf ve video paylaşılıyordu ki artık bu seçeneklere canlı yayın da eklenecek. Yapacağınız canlı yayınlar ise sizi takip eden kullanıcılara ufak bir simge olarak gözükecek ve isteyen sizleri izleyecek. Yani Facebook, en büyük rakibi Twitter’ın Periscope adlı uygulamasından esinlenerek bu özelliği getirecek. Ayrıca söylenene göre şirketin Snapchat’le olan işi de bitmemiş. Zira şirket Instagram’a yeni özellik olarak ”Direct” özelliğini getirdi. Canlı yayın yapma bölümünden isterseniz diğer kullanıcılara görseller veya videolar tıpkı Snapchat’te olduğu gibi belirli bir süre sonra kendiliğinden kaybolacak.

Ayrıca şayet bu görüntüleri veya videoları sizi takip eden birisine gönderirseniz ve o kişi bunu ekran görüntüsü olarak alırsa size bir bildirim gelecek. Yani uzun lafın kısacası Periscope ve Snapchat şu anda Facebook’un ağına yakalanmış. Bakalım nasıl gelişmeler olacak bekleyip göreceğiz.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz