Instagram Ekran Görüntüsü Gizleme

0
25

Instagram’da ekran görüntüsü almanız halinde ekran görüntüsü aldığınız kişiye bildirim gidiyor. Ekran görüntüsü bildirimi gizleme mümkün mü?

Geçtiğimiz hafta Snapchat-benzeri belli bir süre sonra kaybolan mesaj özelliğini kullanıma sunan Instagram, yine Snapchat‘in izinden giderek mesajların ekran görüntüsünün alınması durumunda kullanıcıları bilgilendiren bir uyarı sistemini aktif etti. Sadece Instagram Direct (Özel Mesaj) üzerinden gönderilen geçici fotoğraf ve videolarda geçerli olan özellik, karşı tarafın ilgili fotoğraf veya videonun ekran görüntüsünü alması durumunda mesajı gönderenin bildirim almasını sağlıyor.

Özelliğin Instagram Hikayeler‘de kullanılamadığını; sadece Instagram Direct üzerinden gönderilen geçici mesajlarda geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Google Play veya Apple Store’dan indirilen Instagram uygulamaları için ekran görüntüsü bildirimi gizlemek mümkün değildir. Bazı Instagram apk vb. kodları ile oynanmış uygulamalarda mümkün olabilmektedir.

Konumuzun altına yorum yapan kişilere bu özelliğin olduğunu belirten birkaç link atacağım. Yorum yapanlar e-mail adreslerini 1-2 saat sonra kontrol etsin. Bizi takip etmeye devam edin.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz