Instagram’da Alışveriş Yapma Özelliği

0
18

Instagram’da artık alışveriş yapma özelliği net olarak geliyor. Bunun için Instagram’dan çıkmanıza gerek kalmayacak.

Yakın zamanda 1 hafta kadar sonra Instagram’a gelecek olan yeni özellik hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. Bir süredir 20 alışveriş markasını pilot olarak kullanan Instagram şimdilerde gelecek yeni güncellemeyle birlikte ürün satışı yapılabilecek hale geliyor.

Konu ile alakalı bir videomuz bulunmakta, daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Instagram’da Nasıl Ürün Satılır?

Gelecek yeni özellikle işletmenize fayda sağlayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere internet üzerinden özellikle sosyal medya üzerinden büyük miktarlarda ürün satışı yaparak fiziksel dükkanından fazla para kazanan insanlar var. Üstelik oldukça kolay, bu iş için bir görevli buluyor ve sayfanız ile, hesabınız ile ilgilenmesini istiyorsunuz. Bir nevi dükkana yeni bir satış elemanı koyuyorsunuz ve müthiş miktarlarda ürün satışı yapabiliyor(eğer üslubu ve kabiliyeti iyiyse).

Instagram’da ürün satışı yapmanın yolu açıldığından bahsetmiştik. Şimdi bunu detaylandıralım:

Konu başlığımızı 2’ye ayıralım, Bilinen Ürün Satışı, Yeni Ürün Satışı şeklinde.

1. Bilinen Ürün Satışı

Instagram’da bir hesap aç ve hesabı çeşitli platformlarda reklamını yapıp, bir görevli yardımı ile ürün siparişi vermek isteyenlere ürünleri sat. Bu eski usul ve halen kullanılmaya devam edilmektedir.

2. Yeni Ürün Satışı

Bir web siten var. Buradan sitene gelen kullanıcılara ürünlerini satıyorsun, Instagram’ın yeni özelliğinden faydalanmak için bir hesap aç, bu hesaptan çeşitli resimler paylaş ve bu resimlerdeki herhangi bir ürüne fiyat belirle. Kişiler “Görüntülemek İçin Basın” ikonuna tıklasın ürünün fiyatını ve kısa açıklamasını görsün. Ürün hakkında sosyal medyadan ayrılmadan fikir sahibi olsun. Ardından ürünü satın almak isterse “Şimdi Gör” seçeneğine tıklayarak senin web sitene gelsin ve ürünü satın alsın.

E-ticaret Siteniz Varsa

Instagram’ı kullanarak ve yeni özelliğini düşünerek ürün satmak için bir web sitenizin olması gerekmektedir. Bu şimdilik şart olarak görülmekte. Siteniz yok ise “Bilinen Ürün Satışı” başlığındakini uygulamaya devam edebilirsiniz. Ama hali hazırda bir web siteniz var ise Instagram üzerinden ürün satışını şiddetle tavsiye ederim.

Konu ile alakalı örnek video ve görselleri inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları yorum olarak bildirmeniz yeterli.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz