Instagram’da Canlı Yayın Özellikleri

0
11

Şu an için yalnızca ABD’de faaliyete geçen Instagram Canlı Yayın hakkında detaylı bilgi ve haber için uygun yerdesiniz.

Instagram geçen ayın sonuna doğru canlı video yayınının geleceğini, kaybolan fotoğraf ve video mesajlarıyla birlikte duyurmuştu. Söz konusu özellik, ABD’de hayata geçirildi.

HİKAYELER BÖLÜMÜNDE CANLI YAYIN YAPILABİLECEK

Teknoblog’un haberine göre, kullanıcılar uygulamanın Hikayeler bölümünde, akıllı telefonlarının kameralarını kullanarak canlı video yayını gerçekleştirebiliyor. Instagram’daki takipçiler de, canlı yayınının olduğunu, söz konusu kişinin Hikayeler bölümünde yer alan fotoğrafı üstündeki “canlı”işaretiyle anlayabiliyor.

INSTAGRAM’I FACEBOOK’TAN AYIRAN ÖZELLİK SİLİNMESİ

Ana şirket Facebook da canlı yayın işine girmişti. Ancak Instagram’ın yaklaşımını Facebook’tan ve diğerlerinden ayıran temel nokta, canlı video yayını bittiğinde uygulamadan silinmesi ve tekrar izlenememesi. Buna rağmen Instagram, canlı yayınların öne çıkması ve kaçırılmaması için bazı adımlar atıyor.

Örneğin Keşfet bölümünde “Öne Çıkan Canlı Yayınlar” şeklinde Türkçeleştirebileceğimiz bir bölüm bulunuyor. Burada o anda yapılan canlı yayınlardan bazıları sergileniyor.

ABD’DEKİ KULLANICILAR KULLANMAYA BAŞLADI

Instagram canlı yayın sona erdiğinde videonun bir daha görülmemek üzere silinmesini sağlıyor. Bu yolla kullanıcıların istedikleri zaman rahatlıkla paylaşım yapabileceklerini dile getiriyor. ABD’deki kullanıcılar, Instagram’ın iOS ve Android uygulamalarında canlı yayın butonunu görmeye başladı. Canlı yayın özelliğinin dünya çapında ne zaman sunulacağıysa şu an için bilinmiyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz