İnternetsiz Navigasyon Uygulamaları | Android-IOS-Windows

0
20

Diyelim ki şebekenin çekmediği, internet verinizi kullanamadığınız bir yerde kaldınız. O halde size internet gerektirmeyen navigasyon uygulaması gerekmekte.

Önerip tanıtacağımız uygulamaların bazıları ücretli, bazıları ise ücretsizdir. Ancak ne var ki sonradan ücrete tabii tutulan uygulamalar da vardır.

Birçok insan akıllı telefonlarında bu uygulamalardan herhangi birine yer vermekte. Sebebi ise çok açık, zor durumda kalındığı zaman, şebekenin çekmediği zamanlarda internetsiz yönünüzü, nerede olduğunuzu öğrenmek gerekir. Çeşit çeşit uygulamaları tanıtacağım bu yazımızda, internet gerektirmeyen gps uygulamalarını ve beğendiklerinizi direk google play, apple store ve windows store yardımı ile indirebileceksiniz.

Navigasyon uygulamaları artık hayatın en önemli parçası. Bu mobil uygulamalar sayesinde aradığımız tüm adreslere cebimizden ulaşabiliyoruz, otomobilimizle ilerlerken anında yol tarifi ve yönlendirme alarak, uydu haritaları üzerinden güzergahımızı izleyebiliyoruz.

Ancak navigasyon uygulamalarının önemli bir sorunu var. Birçoğu çalışmak ve haritaları anı anına yüklemek için internet bağlantısı istiyor. Bu hem veri kotanızı hızla tüketirken hem de yurt dışında çok yüksek telefon bağlantı ücreti ödemenize neden olabiliyor.

Oysa, incelediğimiz bu uygulamalar, internet bağlantısı gerektirmedençalışarak bu sorunu çözüyor. Hangisi sizin için daha uygunsa, telefonunuza indirmeniz yeterli olacak.

1- Navigon

navigon

Hem iOS, hem Android hem de Windows Phone telefonları için uygun olan Navigon uygulaması hem 2D hem de 3D navigasyona izin veriyor. Ancak uygulama üceretli ve işletim sistemine göre fiyat 60-90 Euro arasında değişiyor. Farklı ülkelerin haritaları için de ayrıca ödeme yapmak gerekiyor. Ancak her şekilde, yabancı bir ülkede seyahat ederken internet bağlantısı isteyen navigasyon uygulamalarının yol açacağı dolaşım ücretinden çok daha ucuza geliyor.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için tıklayınız.

2- TomTom

tomtom

Ünlü navigasyon cihazları üreticisi TomTom’un mobil uygulaması da son derece popüler. İnternet bağlantısı gerektirmeyen haritalarla çalışan TomTom uygulaması, rakiplerine oranla biraz pahalı. Ayrıca henüz Windows Phone uygulaması bulunmuyor.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için: Bulunmuyor

3- CoPilot

copilot

ALK Techonolgies şirketinin geliştirdiği CoPliot uygulamasında birçok ülke için harita seçenekleri bulunuyor. Uygulama tüm platformlarda çalışıyor ancak sadece Windows Phone kullanıcıları için satın almadan önce 14 günlük deneme sürümü kullanma imkanı bulunuyor.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için tıklayınız.

4- Sygic GPS

sygic-gps

Etkileyici bir GPS uygulaması olan Sygic, aslında Tomtom haritalarını kullanıyor ancak yollardaki hız limitlerine göre kullanıcıları uyardığı gibi, gece modunda telefonun ekranını otomobilin ön penceresine yansıtarak, sürücünün gözünü yoldan ayırmadan navigasyonu takip etmesini de sağlıyor.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için tıklayınız.

5- Skobbler GPPS Navigasyon

skobbler-gps-navigasyon

Skobbler’in GPS uygulaması, düşük fiyatıyla dikkat çeken kaliteli bir uygulama. Maalesef Windows Phone için bulunmuyor. Ios için 3 TL civarında satışa sunulmuştur.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için: Bulunmuyor.

6- GPS Navigation BE-ON-ROAD

gps-navigation-be-on-road

Aslında güçlü bir navigasyon uygulaması olan Be-on-road, ücretli haritalar veya ücretsiz online seçenekleri ile geliyor. Ancak bazan erişim problemleri yaşadığını da unutmamak lazım. Sanırız sunucuları çok da güçlü değil.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için: Bulunmuyor.

7- Navfree

navfree

Dünya çapında 15 milyondan fazla Kullanıcı – Çevrimdışı Haritalara ve Sokak Görünümlerine erişmenizi sağlayan birinci sınıf GPS Navigasyon. Uygulamamızda, sizin ve dünyanın her yerinden milyonlarca insanın katkılarıyla oluşturulan OSM (OpenStreetMap)harita verileri kullanılıyor. Bir nevi, GPS dünyasının açık kaynak haritası da diyebiliriz.

Android için tıklayınız.

iOS için tıklayınız.

Windows Phone için: Bulunmuyor.

8- MapFactor

mapfactor

Tamamen ücretsiz ve offline çalışan uygulama, birinci sınıf bir uygulama olmasa da, yurt dışında internet kullanmadan yol bulmak isteyenlerin işini görüyor. iOS’ta bulunmuyor. Windows Phone işletim sisteminde kullanılabilir durumda.

Android için tıklayınız.

iOS için: Bulunmuyor.

Windows Phone için tıklayınız.

9- Nokia Here Drive

nokia-here-drive

Lumia modellerindeki GPS uygulaması olan Here Drive, Nokia’nın son derece başarılı haritalarını kullanıyor. Uygulamada pek çok ülkenin haritaları yer alıyor. Lumia 520 modeli gibi giriş seviyesi telefonlarda ise sadece birkaç büyük ülkenin çevrimdışı haritası bulunurken diğer haritaları ise ücret karşılığı edinmek mümkün.

Android için: Bulunmuyor.

iOS için: Bulunmuyor.

Windows Phone için tıklayınız.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz