iOS Google Haritalar özelliği güncellendi!

0
8

iOS Google Haritaları güncellenmeye ve yenilenmeye devam ediyor. İşte  iOS Google Haritaları özelliği güncellemesi hakkında detaylı bilgiler.

iOS Google Haritalar özelliği güncellendi

Google Haritalar özellikle sürücüler için pek çok yenilik ile geldi. Yapılan resmi açıklamalarda Google Haritalar için yeni bir iOS özelliği üzerinde durulurken trafik koşullarını gösteren ek widget olarak tanımlanan bölümlere yer verildiği duyuruldu.  “Yakındaki Trafik” olarak adlandırılan bu özellikl ile birlikte artık kişiler yakındaki trafik durumunu kolay bir şekilde görebilecek.

Haritada Renklerle İfade Edilecek

Uygulamada yeşil olarak işaretlenmiş yollar, yol boyunca herhangi bir sorunla karşılaşmayacağını gösterirken  kırmızı bir yol tam tersini ifade edecek.  Widget ayrıca, “bölgenizdeki hafif trafik” veya “normalden daha hızlı” gibi biraz daha detaylı bilgiler de sunabilecek.

Yeni Özellik iOS’da Nasıl Denenecek?

Yeni özelliği denemek için widget’lar sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Bunun için iPhone’unuzun sağa hızlıca kaydırın. Alt bölüme inin ve düzenleye dokunun. Ardından Yakındaki Trafik’i bulana kadar listeyi aşağıya doğru kaydırın. Eklemek için ise yeşil “+” işaretine dokunun.

Güzergah neresi?

Seyahatinizi ayarladıktan sonra ise ara düğmesine basarak yakınlarınızdaki süpermarketler, benzin istasyonları, kafeler ve restoranlar gibi yerleri içeren yer listesine ulaşabilir ve seçim yaparak buralara da kolay bir şekilde erişebilirsiniz.   Normal hata düzeltmelerini de içeren Haritalar güncellemesi (sürüm 4.25) App Store uygulaması ile kolayca alınabilir

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz