iPhone 6S Batarya Sorunu Olduğu Açıklandı!

0
14

iPhone 6s batarya sorunu kullanıcılar tarafından şikayet ediliyordu. İşte iPhone 6s batarya sorunu ile ilgili detaylı bilgiler.

iPhone 6S Batarya Sorunu

Apple’a son zamanlarda iPhone 6S ile ilgili şikayetler geldi. Beklenmedik kapanma sorununa dair olan sorun ile iligli Çince destek sitesinde bir makale yayınlandı. Bahsi geçen makalede bu durumda etkilenen cihazlar ele alındı. Etkilenen ünitelerin oldukça sınırlı sayıda olduğu belirtiliyor.

iPhone 6S müşterilerinden gelen şikayetler üzerine bu modellerin bazıları toplandı ve analiz edildi. Sorunun bataryadan kaynaklandığı bu sayede tespit edildi. Belirtilmiş olan tarihlerde üretilen cihazlardaki batarya bileşeninde çevre havasının normal düzeyde olmayıp daha büyük bir miktarda olduğu da öne sürüldü. Bu çevre havasının anormal olduğu durumlarda söz konusu bataryalar normal bataryalara göre daha hızlı tükeniyor. Beklenmedik kapanmalara yol açtığı anlaşılan bu sorunun çözülmesi için Apple kolları sıvadı.

Cupertinolu firma iPhone 6S’in bataryasına ilişkin herhangi bir güvenlik sorununa yol açmayacağını savunarak kullanıcılara bunun teminatını verdi. Eğer sizde iPhone 6S cihazınızda beklenmedik kapanma sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız Apple yetkili servislerini arayarak cihazı servis götürebilirsiniz. Ayrıca elinizde bulunan iPhone 6S’in sorunlu bir bataryaya sahip olup olmadığını öğrenmeniz de kolay. Tek yapmanız gereken şey bu bağlantıya tıklayarak cihazın seri numarası ile çevirimiçi ortamda bu durumu kontrol etmektir.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz