iPhone 7 Kullanıcıları Mat Siyahtan Şikayetçi

0
22

Dünya telefon markası sıralamasında üst sıralarda yer alan Apple, geçen sene tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 plus ile telefonları arasında ilk defa bu iki seride mat siyah ve jet black renk seçeneklerini sunmuştu. Ünlü telefon markası Apple Jet Black modeli için uyarıda bulunmuştu. Bu uyarı ise Jet Black renkli telefonların çizilebileceği ve kullanıcıların kılıf kullanması gerektiği açıklaması yapmıştı. Bu uyarılara kulak asmayan kullanıcıların telefonları çok fazla sürmeden çiziklere maruz kaldı.

İphone 7 Mat Siyah
İphone 7 Şikayetleri

İphone 7 Şikayetleri

Fakat şikayetler Apple iPhone 7’nin Mat Siyah rengi kullanıcılarından da gelmeye başladı. Apple’ın destek sayfalarına yığın eden kullanıcılar şikayetlerini yazdı. Şikayetler ise Mat Siyah iPhone 7’nin boyasının yontulmuş ve soyulmuş hale geldiğinden bahsettiler. Genellikle telefonun yan düğmelerinde ve hoparlör ızgarasının yanında küçük alanlarda olduğu belirlendi.

İlk soyulma şikayetleri Kasım ayında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın piyasaya çıkmasından 2 ay sonra bildirildi. Dünya telefon markası olan Aplle’ın iPhone 7 garantisi kozmetik hasarları kapsamamakta. Bu nedenden dolayı boya ile ilgili sorunları olan kullanıcılar büyük olasılıkla cihazlarını değiştirme haklarına sahip değiller

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz