İphone Home Tuşu Kalkıyor

0
10

Telefon markaları arasında en üst sıralarda yer alan Apple geçtiğimiz günlerde tamamen dokunmatik bir ekranın patentini almıştı. Tamamen gelen dokunmatik ekran ile birlikte home tuşu yeni modellerde kullanıcıları ne gibi yenilikler bekliyor?

Daha önceden Apple’ın tanıtmadığı ürünleri hakkında yaptığı tahminlerde başarılı olan teknoloji analisti Ming-Chi Kuo iPhone8’in ekranı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın sızan patentinde de görüldüğü üzere Kuo, Apple’ın home tuşu yani ana ekran tuşuna kasada yer vermeyeceğini belirtti. Kuo’ya göre, bu tuşun yerini sanal tuşlar alacak.

Kuo’nun iddiasına göre iPhone8, 5.8 inç OLED ekrana ve 5.15 inç kullanım alanına sahip olacak. Fakat bu ekranda bazı alanlar sanal tuşlar için ayrılacak.

Peki Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelinin özellikleri ne olacak?

iPhone X, iPhone Pro ya da iPhone 8… İsmi henüz netlik kazanmasa da söz konusu model ile ilgili iddialar şimdiden dillendiriliyor.

Gelen açıklamalar bir hayli iddialı. Apple bu yıl iPhone’un 10’uncu yaşını kutluyor.

İşte 10’uncu yıldönümünde yeni iPhone’da olması beklenen özellikler…

Yeni modele yüz tanımlama özelliğine sahip lazer sensör ekleneceği de ifade ediliyor.

Hızlı şarj özelliği

Apple’ın, yeni iPhone’unda, mevcut alüminyum ve cam tasarımından vazgeçerek radikal bir karar vereceğini belirtenlerin sayısı da az değil.

Su geçirmez kasa

The Kore Herald’ın raporuna göre, yeni modelde telefonunun kavisli, ve plastik bir OLED paneli olacak.

3 GB RAM

16 MP arka kamera

8 MP ön kamera

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz