iPhone yan sanayi şarj aleti telefonu bozar mı?

0
23

iPhone yan sanayi şarj aleti kullanan herkesin aklına şu soru gelmiştir: iPhone yan sanayi şarj aleti telefonu bozar mı? İşte detaylı cevabı!

iPhone yan sanayi şarj aleti telefonu bozar mı?

Curpetino merkezli teknoloji şirketi Apple, yıllar önce Lightning’e geçiş yaparak kablolarının içerisine sertifikalı bir çip yerleştirdi ve bu sayede sahte kabloları ortadan kaldırmak istediğini açıkça ortaya koydu.

Ancak, Apple’ın kabloya çip yerleştirmesi taklitlerin önüne geçemedi.

Günümüzde Lightning kablosu satın almak istediğinizde onlarca farklı üreticinin ürünü ile karşılaşıyorsunuz. Üreticilerin büyük bir bölümü ise, kabloyu şarj aleti ile birlikte satıyorlar.

Tabi, kullanıcıların yan sanayi şarj aleti ve kabloları tercih etmesinde, Apple’ın yüksek aksesuar fiyatları ve kablonun zamanla bozulması büyük bir rol oynuyor.

İPHONE İÇİN ÜRETİLEN YAN SANAYİ ŞARJ ALETLERİ TEHLİKE SAÇIYOR!

ABD merkezli bağımsız bir ürün güvenlik sertifikasyon kurumu olan Underwriters Laboratories, tarafından hazırlanan testi gerçekleştirebilmek için Avustralya, Çin ve ABD’den 400 adet yan sanayi iPhone şarj aleti alındı.

iPhone yan sanayi şarj aleti telefonu bozar mı?

Şarj cihazlarının güvenliğini test edebilmek için yüksek voltaj uygulayan sertifikasyon kurumu, hazırladığı raporda yan sanayi şarj aletlerinin yüzde 99’unun güvensiz olduğunu tespit ettiğini açıkladı.

Bu durum akıllı telefonların patlama haberleri ile anıldığı günümüzde, orjinal ürünleri tercih etmenin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz