Kısmi Süreli İş Sözleşmesi İndir

0
4

Kısmi zamanlı – yarı zamanlı olarak çalışanlar için gerekli olacak sözleşme örneğidir. Genel anlamda kullanılmaktadır. Sözleşmede spesifik noktalar değiştirilebilir. Ancak genel anlamda hem çalışanı hem çalıştıranı koruyan kısmi süreli iş sözleşmesi bu şekildedir.

Son yıllarda ve de özellikle günümüzde artan rekabet ortamı, güncel ve geleceğe dönük yeni teknolojiler ve bunlara bağlı yönetim anlayış ve arayışlarının sonucunda esnek çalışma biçimlerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Esnek çalışma günümüze kadar sürekli değişik zamanlamalarla yeniden adlandırılıp artmaya devam etmiştir.
Örnekle anlatırsak ;
Kısmi çalışma, belirli süreli çalışma, evde çalışma, çağrı üzerine çalışma, başka işte çalışma ve iş paylaşımı gibi çalışma şekillerini söyleyebiliriz. Ülkemizde de bu saydığımız çalışma şekilleri, 2003 yılına kadar yasal bir zemine oturmadan uygulanmakta iken, 2003 yılında 4857 sayılı İş Kanununun yürürlüğe girmesiyle beraber işverenin eşit işlem borcu kapsamında yasal bir zemine kavuşmuştur. Verdiğimiz linkten Kısmi Süreli İş Sözleşmesini bilgisayarınıza indirebilir ve kendi işletmenizde çalışanlarınıza göre düzenleyebilirsiniz.
Kısmi Süreli İş Sözleşmesi İndir

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz