KPSS 2016 ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı?

0
22

Sınava 3.5 Milyon adayın girmesiyle beraber KPSS 2016 ortaöğretim sınav sonuçları açıklandı mı sorusu gündeme oturdu. İşte KPSS 2016 ortaöğretim hakkında detaylı bilgiler.

KPSS 2016 ortaöğretim sınav sonuçları

KPSS 2016 ortaöğretim sınav sonuçları açıklanması biraz zaman alabilir. Çünkü bu yıl rekor bir sayı ile adayla sınava girmişti ve bu da işlerin ilerlemesini yavaşlattı. KPSS 2016 ortaöğretim sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ortaöğretim yani lise mezunlarına yönelik düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 20 Kasım’da gerçekleştirildi. Sınav için 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuş, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarihinde bir rekor kırılmıştı.

ÖSYM, KPSS 2016 ortaöğretim sınav sonuçları hakkında bir bilgi vermedi ancak sınava 3.5 milyon aday girdiği için sonuçların açıklanmasının zaman alacağını bildirdi.

Sınavda adaylara genel yetenek ve genel kültür testlerinden 120 soru soruldu. Saat 10.00’da başlayan sınav 120 dakika sürdü. 176 merkezde yapılan sınavda 542 bin 122 sınav görevlisi de hazır bulundu.

KPSS’de gündeme oturan Halil DEMİR sorusu!

3.5 milyon adayın girdiği KPSS’de bugün dikkat çeken bir soru vardı. KPSS’de “Hangi üniversitenin ismi Ömer Halisdemir olarak değiştirildi” diye soruldu. Cuntacı askerler tarafından şehit edilen Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in ismi Niğde Üniversitesi’ne verilmişti

15 Temmuz darbe girişimi gecesi özel kuvvetler komutanlığında Tuğgeneral Semih Terzi’yi kafasından vurarak öldürdükten sonra cuntacı askerler tarafından şehit edilen Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in ismi Niğde üniversitesi’ne verilmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niğde Üniversitesi’nin isminin Şehit Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak değiştirildiğini geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz