KPSS 2016 Tüm Sorular ve Cevapları

0
9

2016 Ortaöğretim-önlisans sınavına girenlerin dikkatine! 2016 KPSS soruları ve cevapları aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sınav süresi 120 dakika, toplam 120 Soru, 120 cevap!

kpss-2016-tum-sroular-cevap-anahtari

KPSS’ye giren kamu personeli adayları şimdi sınavların soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. Beklenen açıklama geldi. KPSS soru ve cevapları, KPSS soru ve cevaplarını kontrol etmek isteyen adaylar bu işlemleri nereden gerçekleştirecek? diye merak edenler, İşte milyonlarca adayın kamu personeli olma hayalinin gerçeğe dönüşmesinde en önemli adım olan KPSS sınavının soru ve cevapları hakkında merak edilenler…

Saat 10:00’da başlayan sınavdan en erken 11:30’da çıkışlar gerçekleşti. Normal süresi 120 dakika olan sınavda Gele Yetenek ve Genel Kültür soruları soruldu. ÖSYM’nin sitesinde sorular ve cevapları yayınlandı. İsterseniz ösym sitesine giderek sorulara ulaşabilirsiniz. İsterseniz de aşağıdan vereceğim linkler yardımı ile 2016 KPSS Soruları ve Cevapları’na ulaşabilirsiniz.

KPSS Genel Yetenek 2016 Tüm Sorular ve Cevapları için Tıklayınız.

KPSS Genel Kültür 2016 Tüm Sorular ve Cevapları için Tıklayınız.

Aklınıza takılan ve yorumlamak istediğiniz soruları aşağıdan yorumlayabilirsiniz. Böylelikle Kpss 2016 Ortaöğretim/Önlisans sorularını tartışabilirsiniz.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz