KPSS Ortaöğretim Sonuçları 2016 Açıklandı! ÖSYM

0
45

KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı! KPSS sonuçları için ÖSYM uzantılı adrese tıklayarak öğrenebilirsiniz. İşte KPSS ortaöğretim sonuçları 2016 hakkında detaylı bilgiler.

KPSS Ortaöğretim Sonuçları 2016

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna yanıt yaklaşık 3 hafta sonra geldi. Rekor sayıda memur adayının girdiği KPSS ortaöğretim sonuçlarının bugün açıklanması, tam bir sürpriz oldu. Memur olma hayali kuran vatandaşlar, ÖSYM resmi sitesi üzerinden sonuçlarına ulaşabiliyor. İşte, KPSS sonuç sorgulama ekranı ve sonuçlardan sonraki sürece dair detaylar!

20 Kasım’da rekor seviyede başvurunun olduğu KPSS sonuçları uzun bir bekleyişin ardında erişime açıldı. ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden sisteme giriş yapan memur adayları, KPSS ortaöğretim sonuçlarına kolayca erişebiliyor.

KPSS Ortaöğretim Sonuçları 2016 İçin Tıklayınız

KPSS 2016 TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2016 KPSS sonuçlarının açıklığa kavuşması ardından tercihlerin ne zaman başlayacağı sorusu gündeme geldi. Tercihlerle ilgili net bir tarih vermeyen ÖSMY, bu sürecin en doğru ve şekilde sonuçlanması için tercih kılavuzu yayımlayacağını duyurdu.

KPSS sınavına giren memur adayları sınavların hemen ardından KPSS sınav sonuçları için dört gözle gelecek haberi bekliyorlardı. Memur olmak için büyük bir heyecanla sonuçları bekleyen adaylara müjde verildi. KPSS tercihlerinin yapılacağı tarih ÖSYM tarafından açıklığa kavuştu. Tercih tarihlerinin açıklanmasının ardından, KPSS sınav sonuçları içinde artık çok az bir zaman kaldığı belli oldu. 21 Aralık tarihinde KPSS tercih kılavuzunu yayına alacak olan ÖSYM, açıklanmayan KPSS ortaöğretim sınav sonuçlarını ise bu tarihten önce duyuracak.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz