KPSS sınav sonuçları öncesi tercihler için önemli uyarı!

0
8

KPSS sınav sonuçları açıklanmadan önce tercihler için uyarılara şimdiden başladılar. İşte KPSS sınav sonuçları ve tercihler hakkında detaylı bilgiler.

KPSS sınav sonuçları öncesi uyarı!

2016 KPSS sonuçları  memur adaylarının gündeminde yer almaya devam ederken bir yandan da tercih sürecine dair detaylar araştırılıyor. 20 Kasım’da girdikleri ortaöğretim sınavının sonuçlarını sorgulayan adaylar, KPSS sonuçları ve tercihlere dair detayları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi sitesi üzerinden takip ediyor. Peki, sınavlarda son durum ne? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, son durum!

KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce memur adayı arasında merak konusu olmuş durumda. Bu yıl KPSS sınavına giren kişi sayısı bir önceki yıllara göre oldukça fazla olduğundan sonuçların açıklanmasında gecikme yaşanabilir. KPSS sınavının ardından adayların sıkça sorduğu sorularda gündeme gelmişti. En az KPSS sonuçları kadar merak edilen bir diğer konu da tercih süreciyle ilgili oldu. Açılan kadrolara yerleştirilebilmek için bu süreci en doğru şekilde değerlendirmeleri gerektiğinin bilincinde olan adaylar, “KPSS tercih süreciyle ilgili detayları da yakından takip ediyor. Peki, KPSS tercih süreci ne zaman başlayacak?

KPSS 2016 SONUÇLARI İÇİN NET BİR TARİH VAR MI?

60 Soru Genel Yetenek ( 30 Soru Türkçe, 30 soru Matematik) 60 Soru Genel Kültür (27 Soru Tarih, 18 Soru Coğrafya, 9 Soru Vatandaşlık, 6 Soru Güncel Olaylar,) olmak üzere toplamda 120 sorunun sorulduğu KPSS sonuçları henüz açıklanmadı. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak, net bir tarih verildi mi? Bu konuyla ilgi net bir açıklama henüz yapılmadı ancak geçmiş dönemlere bakıldığında sonuçların 15 ila 22 gün arasında açıklandığı görülüyor. Bu yıl sınavlara katılım sayısının çok fazla olması nedeniyle KPSS sonuçlarının açıklanma tarihinin uzayabileceği konuşuluyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz