Küba’da Hızlı İnternet – Google

0
7

Artık Küba’da hızlı internet söz konusu olabilecek. Bu sayede Küba, rahatlıkla Youtube gibi yüksek bant genişliği gerektiren Google teknolojilerini hızlı kullanacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google ve Etecsa arasında başkent Havana’da imzalanan anlaşma uyarınca, Google‘ın, Küba‘da Gmail ve YouTube dahil Google servislerine erişim hızını artıracağı belirtildi.

Google’dan yapılan açıklamada, “Bu anlaşma, Etecsa’nın, yerel düzeyde YouTube videoları gibi en popüler yüksek bant genişliği içeriğimizden bazılarını, ön belleğe alarak gecikmesini azaltmak için teknolojimizi kullanmasına izin veriyor.” ifadesine yer verildi.

Dünyanın en düşük çevrim içi bağlantı oranlarından birine sahip Küba’da halkın büyük bölümünün evden internete bağlanmasına izin verilmiyor.

Küba’da halkın internet hizmetinden faydalanabilmesi için özel erişim noktalarına saatte yaklaşık iki dolar ödemesi gerekiyor.

ABD Başkanı Barack Obama Küba ziyaretinde, internet erişiminin eğitim ve sağlık hizmetleri gibi ülkenin refahı açısından önemine dikkat çekerek, Google’ın Küba’ya internet sağlayacağını açıklamıştı.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz