Lenovo Akıllı Telefon Pazarına Gözünü Dikti

0
16

Dünya üzerinde ve Türkiye üzerinde bir numaralı bilgisayar üreticisi olan Lenovo, sunucu alanında ve Moto markası ile telefon pazarında hızlı büyüyen teknoloji devi, bugün 2016 senesinin son çeyreğine ait mali rapor verilerini açıkladı. Lenovo Bilgisayar pazarında %22.4 oranında rekor Pazar payı ile birlikte dikkat çeken teknoloji devi, küresel ekonominin devam eden belirsizliklerine rağmen son çeyrek rapor verilerinde oldukça iyi ve sağlam bir performans gösterdi.

15.7 Milyon Bilgisayar Sevkiyatı İle Rekor Pazar Payı

2016’nın son çeyreğinde Dünya teknoloji devi Lenovo’nun PC ve akıllı cihaz pazarında satışları bir önceki yıla göre %2 oranında yükselişe geçerken bir önceki çeyreğe göre ise bu alanlarda %10.2 oranında yükseliş kaydedildi.

Yükselişi özellikle Kuzey Amerika gerçekleştiren Dünya teknoloji devi Lenovo, geçtiğimiz seneye göre %14 arttırdığı sevkiyatıyla, bu çeyrek boyunca 15.7 milyon PC sevkiyatı gerçekleştirmiş durumda. Bu verilere göre Dünya teknoloji devi Lenovo’nun büyümesi, aynı dönemde pazardaki rakiplerinin yaşadığı %2 oranındaki düşüş göz önüne alındığında 4 puanlık bir artışı işaret etti.

Tablet pazarında %10 büyüme yakalarken Telefon Sevkiyatında 15 Milyon Sevkiyat Yaptı.

Akıllı telefon değerlendirmesinde de sürekli gelişimini sürdüren dünya teknoloji devi Lenovo bu çeyrekte 2.2 milyar dolarlık bir satış grafiği yakaladı ve satışlar bir önceki çeyreğe göre %7 oranında artış gösterdi. Akıllı telefon üzerinde ne kadar iddialı olmuş olduğunu rakiplerine bir kez daha gösterdi.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz