Microsoft Edge BSODs Hatası – Virüs

0
6

SmartScreen bazı hackerlar tarafından dolandırıcılığa hizmet etmek amacı ile kullanılmaya başlandı. Bu hatayı alıyorsanız uyarılarımızı dikkate alınız.

Windows 10 ile hayatımıza giren SmartScreen güvenlik sistemi, uygulamaları olduğu kadar Microsoft Edge tarayıcısını da zararlı yazılımlara karşı koruyordu. Ancak hackerlarMicrosoft SmartScreen özelliğinde açık bularak kendi amaçları doğrultusunda kullanmaya başladı.

Açıklanan raporlara göre; Microsoft Edge tarayıcısındaki SmartScreen özelliği teknik destek adı altında dolandırıcıların hizmetine çalışıyor. Eğer Windows 10‘a bu virüs bulaşmış ise devreye giren teknik destek görünümlü zararlı yazılım, Google.com‘u bile açarken kırmızı ekran hatası veya mavi ekran hatası (BSODs) veriyor.

Bu ekranda “Bu sitedeki içerik güvensiz olarak bildirildi” ibaresi yer alıyor. Bu uyarının altında sahte bir teknik destek numarası ve yine sahte bir sağlayıcı ismi yer alıyor. Microsoft’un bu sorunu çözmek için SmartScreen odaklı bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Eğer böyle bir hata ile karşılaşırsanız SmartScreen’i devre dışı bırakmanızı ve uyarıda yer alan telefon numarasını aramamanızı öneriyoruz.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz