Microsoft Sadece Windows 10 Olacak

0
15

Microsoft sadece Windows 10 ile piyasaya giriş yapacağını duyurdu. Bu karar bir radikal gibi görünse de yeni cihazlarda sadece Windows 10 olacak.

Sadece Windows 10 Olacak

Windows 7 ve Windows 8.1 gibi farklı işletim sistemleri ile piyasaya giriş yapan ve şu anda kullanılan Microsoft, bu iki işletim sisteminin yerine artık sadece Windows 10 işletim sisteminin yer alacağını belirtti.

Yeni cihazlar ile piyasaya giriş yapacak Microsoft, bu bakımdan kullanıcıların Windows 10 ile istemese de buluşmasını sağlayacak. Yapılan resmi açıklamalarda Windows 10 işletim sisteminin zorunlu tutulacağı belirtilirken aynı zamanda diğer işletim sistemleri için destek kademeli bir şekilde kesilecek.

Destek Ne Zaman Bitecek?

Elde edilen bilgilere göre Microsoft’un eski işletim sistemlerine olan desteği kesme tarihleri şöyle; Vista için Nisan 2017, Windows 7 için Ocak 2020, Windows 8 için Ocak 2023 ve Windows 10 için de Ekim 2025.

Windows 10 Ön Plana Çıkacak

Microsoft tarafından böyle bir çalışmadan yapılmasının en önemli amacı kuşkusuz Windows 10 işletim sisteminin daha çok ön plana çıkarılmak istenmesi. Windows işletim sistemleri arasında en güçlü ve en iyi performansı sunan versiyon Windows 10 olurken bu işletim sisteminin ön plana çıkarılması ile birlikte Microsoft tüm mesaisini bu versiyon için harcayabilecek. Bu bakımdan kademeli bir şekilde Windows 7 ve Windows 8’e desteğin kesilecek olması marka adına makul bir seçim olarak görülüyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz