Ordu Bilim Merkezi

0
14

Ordu’ya kurulacak bilim merkezi hakkında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, açıklamalarda bulundu. Ülkemizi geliştirmek adına önemli bir adım.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’ya bilim Merkezi kuracaklarını açıkladı.  Kent Konseyi yönetimiyle bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TÜBİTAK’ın Türkiye’de bazı illere bilim merkezi kurma kararı aldığını, Büyükşehir olarak kendilerinin de bu anlamda talepte bulunduklarını belirtti.

Habertürk’ün haberine göre Bilim Merkezi’nin yerinin de belirlendiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Karşıyaka Tenis Kortu’nun bulunduğu alana yapmayı planladığımız bilim merkezinin içeriğinin alternatif (tamamlayıcı) tıp olmasını planlıyoruz. Türkiye’de şu anda, bu projeyi çalışan bir birim yok. Bunu hayata geçirebilecek en iyi enstitü mahiyetindeki birimde Ordu’ya kurulacak bilim merkezi olabilir. Binayı biz yapacağız, iç donanımı ise tamamen TÜBİTAK tarafından oluşturulacak. Bilim Merkezi Projesi, ilimiz açısından prestij olacaktır” dedi.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz