ÖSYM e-sınavlarda yüz tanıma sistemi!

0
11

ÖSYM e- sınavlarda yüz tanıma sistemi geleceğini ve bu alanda çalışmalara başlandığını açıkladı. İşte ÖSYM e- sınavlarda yüz tanıma sistemi hakkında detaylı bilgiler.

ÖSYM e-sınavlarda yüz tanıma sistemi geliyor!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi’nde biyometrik yüz algılama ve tanımlama ünitesinin kurulduğunu belirtti. Demir, “Bu sistemde kameralar adayları tanıyor ve adaylar isimlerini ekranda gördükleri zaman sınav merkezine giriş yapıyor” dedi.

Ömer Demir, ÖSYM’nin yeni elektronik sınav merkeziyle ilgili çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Esenboğa’da yeni açılan elektronik sınav merkezinin kapasitesini 5 binin üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Ömer Demir, bu sınav merkezinin altyapı bakımından dünyada bir örnek teşkil edeceğini söyledi.

Sınav merkezinin çevresinin de tanzim edileceğini anlatan Demir, adaylar için bekleme salonları yapacaklarını belirtti.

Elektronik ortamda yapılan sınav sayısını artıracaklarını bildiren Ömer Demir, “5 binin altında başvuru olan sınavları elektronik ortamda yapmayı planlıyoruz” dedi.

Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi’nde biyometrik yüz algılama ve tanımlama ünitesi kurulduğunu belirten Demir, “Bu sistemde kameralar adayları tanıyor ve adaylar isimlerini ekranda gördükleri zaman sınav merkezine giriş yapıyorlar” diye konuştu.

“Yeni teknolojiler deniyoruz”

Ömer Demir, cevap anahtarının direkt soruların altında yer almasıyla ilgili çalışmaların ise devam ettiğini belirterek, 200-300 bin dolayında adayın katıldığı sınavlarda bu yöntemi uygulayacaklarını söyledi.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz