Pardus kullanımı artacak!

0
10

Pardus işletim sistemi geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığında kullanılmaya başlanmıştı. Pardus işletim sisteminde önemli gelişmeler olacağa benziyor.

Pardus milli işletim sistemi

Türkiye’de milli işletim sistemi olarak tanımlanan Pardus yeni yapılacak geliştirmeler ile birlikte çok daha fazla alanda kullanılmaya başlanacak. Milli işletim sisteminin Türkiye’deki güvenlik alanında pek çok farklı platformda kullanılması adına önemli projelerin geliştirildiği belirtilirken son açıklama Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan geldi.

Daha İyi Hale Getireceğiz

Yapılan açıklamalarda Pardus sisteminin geliştirilmesi adına HAVELSAN ile ortak bir çalışmanın yürütüleceği belirtilirken bu çalışma ile birlikte Pardus’un daha güçlü hale geleceği ve güvenlik konusunda da çok daha yüksek seviyelere çıkarılabileceği belirtildi. Yapılacak çalışmaların Türkiye’nin ve Pardus’un geleceği açısından çok önemli olduğunu belirten Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bu bakımdan çalışmaların desteklenmesi gerektiğini belirtti. Konu ile ilgili çeşitli portallarda yer alan haberler sonrasında Pardus ile ilgili çeşitli tartışmalar yapılırken özellikle Linux işletim sistemi üzerine Pardus kurulduğu şeklinde farklı yorumların yapıldığı görüldü.

Uzun zamandan beri piyasada kullanılabilir durumda olan ve lisans ücreti olmadan isteyen herkesin sistemlerine kurabileceği Pardus geliştirmeleri ve açık yapısıyla farklı bir işletim sistemi arayan kişiler için en önemli seçeneklerden birisi olarak görünüyor.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz