PES 2017 Kırıldı (Denuvo)

0
25

PES 2017 artık korsan oynanıyor! Torrent dünyası Denuvo güvenliğini kırmayı başardı ve bununla beraberde PES 2017 kırıldı.

PES 2017 güvenliği kırıldı

Her türlü içeriğin korsan halini bulabildiğimiz torrent platformu kuşkusuz ki oyun yapımcılarının da en büyük korkulu rüyası. Ancak oyun geliştiricisi şirketler artık bir türlü kırılamayan güvenlik firması ile çalışıyor ve oyunlarının kırılmasını önlüyor. Yani artık olay tam tersine dönmüş ve bu sefer Denuvo şirketi torrent gruplarının korkulu rüyası olmuştu. Evet, ”olmuştu”. Zira dünya genelinde ismini en çok duyuran torrent grubu olan Skidrow, yaptığı bir açıklama ile Denuvo ile korunan Pro Evolution Soccer 2017’nin (PES 2017) tamamını kırdığını açıklamış ve indirme linklerini paylaşmıştı. Skidrow tarafından paylaşılan dosyaların boyutu ise 4.7 GB boyutundaydı. Ancak korsan oyun grubu henüz oyunun crack dosyasını paylaşmamış ve kullanıcılarına en geç birkaç hafta içerisinde crack dosyasının da paylaşılacağı sözünü vermişti. Ünlü korsan grubu ise bu sözünü tuttu. Zira bugün itibariyle oyunun tam sürüm ve crack dosyası Skidrow ve CPY Games adlı oyun korsanları tarafından kırıldı ve paylaşıldı. Oyunu indirip oynayanlara göre ise oyunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor.

PES 2017 Kırıldı (Denuvo)

Adeta soğuk duş etkisi yaratan bu gelişme ile beraber Denuvo güvenlik sistemi bir kez daha kırılmış oldu. Çünkü bildiğiniz gibi Konami, PES 2017’nin güvenliğini gözü kapalı bir şekilde kırılamaz denilen Denuvo firmasına emanet etmiş ve herkes oyunun kırılmayacağı konusunda hemfikir olmuştu. Ancak başta Konami ve Denuvo olmak üzere milyonlarca insanı şaşkınlığa çeviren bu gelişme asla kırılamaz denilen Denuvo şirketini korsana yenik düşürdü. Maalesef bir kez daha korsanlar üstün geldi. Bakalım Denuvo ile korunan diğer oyunlar da bu olaydan etkilenecek mi bekleyip göreceğiz.

Unutmadan biz uyarımızı yapalım. Lütfen oyun, müzik, film veya kitap, hiç fark etmez. Lütfen korsandan uzak duralım, emeğe saygı gösterelim.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz