Peter Jackson’dan Yeni Film 2018’de

0
8

Peter Jackson The Lord of the Rings ve The Hobbit gibi efsane filmlerin yönetmeniydi. Bakalım bu sefer Peter Jackson 2018 filmi ne denli güzel olacak.

Peter Jackson 2018’de yeni film!

Akıllarda yer edinmiş ve hemen hemen bu jenerasyonun asla unutamayacağı The Lord of the Rings ve The Hobbit film serilerinin yönetmeni Peter Jackson, özellikle fantastik sinemasının üstadı sayılabilecek yeteneklere sahip. Uzun süredir ses soluk çıkmayan ünlü yönetmen sonunda tekrar karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu sefer yönetmen olarak değil. Yapılan açıklamaya göre Peter Jackson’ın ortak yapımcı ve senaristi olacağı yeni filmi, ünlü İngiliz yazar ve edebiyatçı Philip Reeve’nin kaleme aldığı ve 2003 yılında en iyi kitap ödülü alan Mortal Engine (Yürüyen Kentler) kitabından uyarlama olacak. Söylenene göre film 2018 yılında Amerika’da vizyona girecek. Ayrıca ünlü yönetmen Peter Jackson, bu filmde de yine kendi yazım ve yönetmen ekibi ile çalışacak.

Peter Jackson'dan Yeni Film 2018'deZira Mortal Engine filminin senaryosunun yazımında ise ünlü yönetmene daha önce The Lord of the Rings ve The Hobbit serilerinde de beraber çalştığı senaristler Philippa Boyens ve Fran Walsh eşlik edecek. Yine filmin yönetmenlik koltuğuna ise Peter Jackson’un hiç vazgeçmediği görsel efekt sanatçısı Christian Rivers oturacak ki  da Christian’ın ilk yönetmenlik deneyimi olacak. Ancak filmin senaryosu ile ilgili herhangi bilgi bulunmuyor. Zira Steampunk-fantasik türünde olan romanda dev makinelerin üzerine kurulmuş şehirleri ve o şehirlerde yaşayan insanların yaşamlarını anlatıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’nın geleceğinde apokaliptik bir dünyada geçen seri, dev bir kötü makine, tükenen yaşam kaynakları ve doğal afetlerin boy gösterdiği ve insanların hayatta kalma maceralarını bizlere yaşatıyor.

Normalde seri toplam 4 kitapdan oluşuyor ve film de ilk kitaptan uyarlanacak. Ama filmin tek film mi yoksa seri mi olacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca tamamı Yeni Zelandalı ekipten oluşacak filmin çekimleri ise 2017’nin ortalarına doğru Yeni Zelanda’da başlayacak.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz