Proforma Fatura Örneği İndir

0
760

Proforma Fatura Örneği’ni sitemizden indirebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yapabilir, firmanız için kullanabilirsiniz. Proforma Fatura’yı aşağıdan indiriniz.

Proforma Fatura ithalatçı satın alma siparişinin alıntı ya da yürütme olduğunun takibini yapabilir. Ayrıca ön ödeme durumunda döviz kapanışını etkinleştirmek için yararlıdır. Buna ek olarak, proforma fatura akreditif sorunu için gerekli bilgileri sağlar.

Sadece bazı temel detayları dikkate alınmak gereklidir. Proforma fatura için önceden tanımlanmış bir biçim, bir ithalatçı ve ihracatçı adına, ürün tanımı, birim fiyat, biniş ve varış yerine, ulaştırma, Incoterms, ödeme yöntemi, kilo modu olarak brüt ve net, ölçekleme ve diğerleri bulunur. Proforma Fatura Örneği, Word belgesi şeklinde hazırlamış olduğum proforma faturadır. Aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilir, müşterileriniz için istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Proforma Fatura Nedir? Ne İşe Yarar? Resmi Bir Hükmü Var mıdır?
Proforma Fatura: Resmi fatura öncesinde müşteriye gönderilmiş olan teklif formu da diyebiliriz. Proforma faturanın hiç bir mali yükümlülüğü olmadığından resmi fatura kesilmeden, ne müşteri borçludur nede proforma faturayı düzenleyen firma alacaklı. Proforma faturayı alan müşteriniz, onay için size geri dönüş yaptıktan sonra resmi faturayı kesersiniz.

Proforma Fatura Örneği İndir

indirmek için tıklayınız

PROFORMA FATURADA BULUNMASI GEREKEN HUSUSLAR ?

1- Faturanın tarihi,
2- Mal / hizmet cinsi,
3- Satıcının ve alıcının isim/unvan, adresleri,
4- Ödeme şekli,
5- Malların menşei,
6- Teslim şekli,
7- Mal veya hizmetin birim fiyatı/miktarı/tutarı,
8- Malların ağırlığı, ebatları, miktarı,
9- Sevkiyatın şekli,
10- Mallara ilişkin ambalaj özellikleri, numara v.b. detay açıklamalar,
11- Navlun ve sigorta prim tutarları,
12- Düzenleyenin imzası bulunması gerekir. UCP 600’ün (Akreditiflere İlişkin Yeknesak Usuller ve Uygulama)
18. maddesi gereğince faturaların imza zorunluluğu olmamakla birlikte, ülkemiz yasaları gereği söz konusu belgelerin orijinal imzalı (Elle atılmış/Islak imzalı) olması zorunludur.

Kimler Ne Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz